Dzisiaj jest niedziela, 19 maja 2019 r., 139 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
https://www.facebook.com/sitarski.ireneusz/
Razem w „Marszu Niepodległości”. Uczcili pamięć poleglych
Dodał: admin, 11-11-2015 15:40, odsłon: 4165

Nauczyciele i młodzież z publicznego gimnazjum, harcerze oraz członkowie Uczniowskiego Międzyszkolnego Klub Sportowego oddali cześć poległym bohaterom. Wspólnie odwiedzili miejsca związane z historią walki o niepodległość .

- W tym roku 11 listopada obchodzimy 97 rocznice odzyskania przez Polskę niepodległości. Dzień ten przypomina tragiczne dzieje narodu polskiego, rozbiory, kryzys i upadek państwa oraz jego odrodzenie. Jest  tez symbolem trwałości i nierozerwalności narodu, jego wiary w odbudowę niezawisłości państwowej, która to wiara przetrwała ponad 123 lata niewoli – mówią przedstawiciele gimnazjum

 

 

    
 Z tej okazji, w przeddzień Święta Niepodległości uczniowie reprezentujący wszystkie klasy Publicznego Gimnazjum im Jana Kochanowskiego w Zwoleniu, grupa harcerzy i członkowie  Uczniowskiego Międzyszkolnego Klub Sportowego  wraz z nauczycielami udali się  w miejsca związane z historią walki o niepodległość przez ostatnie 200 lat.

Nauczyciel historii pan Cezary Imański przedstawił historię dotyczącą powstań narodowo-wyzwoleńczych , wspomniał o tajnym nauczaniu, o inicjatywach miejscowej społeczności, o wyzwoleniu miasta w 1918 roku. Znalazły się też wątki dotyczące martyrologii nauczycieli i księży, a także przeprowadzonych egzekucji na zwoleńskim rynku.   
Skontaktuj się z autorem tekstu: admin
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

Kronika
Zobacz więcej
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Policzna
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Gmina Zwoleń
Zobacz więcej
Powiat Zwoleń
Zobacz więcej
OGŁOSZENIA PREMIUM
WSZYSTKIE +
NOWOŚCI W WIRTUALNEJ GALERII HANDLOWEJ
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Zwolen24 to niezależne medium elektroniczne w Zwoleniu - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z redakcją:
tel. 501-572-992 - od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 do 16:00 (poza godzinami pracy istnieje możliwość pozostawienia wiadomości SMS lub MMS)
e-mail: redakcja@zwolen24.pl

Kontakt z działem reklamy: reklama@arpass.pl lub 500-304-413
facebook