Dzisiaj jest czwartek, 23 maja 2019 r., 143 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
columbusenergy
Sukcesy młodych zwoleńskich szczypiornistów
Dodał: KamZap, 18-04-2018 15:33, odsłon: 1104

Zawodnicy reprezentujący Publiczną Szkołę Podstawową im. Władysława Jagieły w Zwoleniu zdobyli srebrny medal w finale międzypowiatowym Maazowieckich Igrzysk Młodzieży  Szkolnej, natomiast młodzicy U.M.K.S. ’’Orlęta’’ grający w Mazowieckiej Lidze Piłki Ręcznej w finale "B” zajęli pierwsze miejsce w  turnieju w Warszwie kończącym ligowe rozgrywki.

Mocnym akcentem w finale międzypowiatowym Maazowieckich Igrzysk Młodzieży  Szkolnej zakończyli swój występ zawodnicy reprezentujący Publiczną Szkołę Podstawową im. Władysława Jagieły w Zwoleniu. Podoopieczni Jerzego Markiewicza zdobyli srebrny medal przegrywając walkę o złoto z radomskim zespołem P.S.P.nr 30, którego skład w większości  stanowili chłopcy z klas trzecich sportowych dawnego P.G.nr.8.

Mecz zakończył sie wynikiem 12:21, bowiem po pierwszej wyrównanej połowie w drugiej części kiedy przeciwnik odskoczył na kilka bramek zawodnicy ze Zwolenia oszczędzali siły na decydujący o wicemistrzostwie mecz, a szansę dostali rezerwowi. Zwoleńska drużyna składała się z handbalistów o rok młodszych i za cel zakłada sobie zwycięstwo w przyszłym  roku  i ponowne zaistnienie w czołówce województwa.

Zwoleniacy drugie miejsce zdobyli pokonując zdecydowanie ekipy z Przysuchy 19:12 i P.S.P.nr.10 Radom 17:9. Wcześniej w półfinale ograli P.S.P. Kozienice 17:15. W tym spoktaniu wyróżnili się: Eryk Figura, Adrian Daniłko, Michał Karolczuk, dobrze w bramce grali Jakub Markiewicz i Kacper Gregorczyk. Pozostali zawodnicy także zasłużyli  na pochwałę za ambicje, zaangażowanie i dobrą grę. Skład uzupełnili: Damian Bator, Jakub Bukiel, Marek Karolczuk, Kacper Kruk, Oliwier Majewski, Oskar Molendowski, Paweł Nowak, Filip Przepiórka, Paweł Nowak, Dawid Węzicki i Kacper Załóg.

 

Na pierwszym miejscu w  finale "B” zakończyli  turniejem w Warszwie  ligowe rozgrywki  młodzicy U.M.K.S.’’Orlęta’’ grający w Mazowieckiej Lidze Piłki Ręcznej. Trenerem zespołu również jest Jerzy Markiewicz, a drużynę stanowią wymienieni wyżej zawodnicy oprócz A.Daniłki, P.Nowaka, D.Batora i J.Bukla, którzy są uczniami klasy trzeciej sportowej. W rozgrywkach zagrali też Przerwa Jakub, a w pierwszej fazie także Dawid Potucha i Filip Domagała oraz Kacper Mirka, Mateusz Mularski i Filip Toporek z Policznej. Chłopcy na jesieni wystąpią w lidze w kategorii juniora młodszego. W najbliższej przyszłości nasza młodzież zagra u siebie w dorocznym turnieju o Puchar Burmistrza Zwolenia oraz w Festiwalu Piłki Ręcznej w Puławach.  
Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

Kronika
Zobacz więcej
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Policzna
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Gmina Zwoleń
Zobacz więcej
Powiat Zwoleń
Zobacz więcej
OGŁOSZENIA PREMIUM
WSZYSTKIE +
NOWOŚCI W WIRTUALNEJ GALERII HANDLOWEJ
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Zwolen24 to niezależne medium elektroniczne w Zwoleniu - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z redakcją:
tel. 501-572-992 - od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 do 16:00 (poza godzinami pracy istnieje możliwość pozostawienia wiadomości SMS lub MMS)
e-mail: redakcja@zwolen24.pl

Kontakt z działem reklamy: reklama@arpass.pl lub 500-304-413
facebook