Dzisiaj jest niedziela, 26 stycznia 2020 r., 26 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Komora Normobaryczna  NORMOBARIA zielony
Policzna. Zagrają charytatywny mecz dla chorego kolegi
Dodał: MarBas, 16-05-2017 10:06, odsłon: 6098
Uczestnicy meczu 'Dla Banana' w czerwcu 2015 roku. fot. archiwum
Uczestnicy meczu 'Dla Banana' w czerwcu 2015 roku. fot. archiwum

Piłkarze Gryfu Policzna po raz kolejny organizują charytatywny mecz, z którego dochód zostanie przeznaczony na rehabilitację Mateusza Banasia, byłego zawodnika tej drużyny. Pojedynek pomiędzy Oldboyami Gryfu i Przyjaciółmi Banana a Oldboyami Plonu-Garbatka Letnisko już 4 czerwca o godz. 15:00.

Mateusz Banaś ma 29 lat, pochodzi z Policzny, a mieszka w Garbatce-Dziewiątce. Do nieszczęśliwego wypadku z jego udziałem doszło w styczniu 2015. Mateusz jechał do pracy, na nieoświetloną drogę wszedł mu wówczas nieuważny pieszy, a on chciał go ominąć. Jego auto wypadło z drogi i uderzyło w drzewo, a on doznał poważnych obrażeń - złamał kręgosłup, a uszkodzeniu uległ rdzeń kręgowy w odcinku piersiowym. Zaraz po wypadku przeszedł poważną operację i rozpoczął trudną rehabilitację, która pomaga mu wracać do sprawności.

 

Mateusz nie poddał się i każdego dnia walczy o powrót do zdrowia. Kilka miesięcy temu zakwalifikował się do programu wszczepienia w kręgosłup stymulatora, który przewodzi sygnały w rdzeniu kręgowym. Będzie to pierwszy taki zabieg w Polsce i zostanie przeprowadzony we Wrocławiu. Obecnie Mateusz przechodzi długą i kosztowną rehabilitację, konieczną do przeprowadzenia operacji.

 


 Mateusz ze swoimi najbliższymi: żoną Anną oraz córeczkami: Mają i Lenką.
Fot. archiwum prywatne.

 

Zagrają mecz dla kolegi z boiska

 

W niedzielę 4 czerwca piłkarze Gryfu zorganizują kolejny mecz "Dla Banana", podczas którego będą zbierane pieniądze na rehabilitację Mateusza, byłego zawodnika tej drużyny. Pierwszy taki mecz odbył się 14 czerwca 2015 roku. Wówczas regularna drużyna Gryfu zmierzyła się z Oldboyami tego klubu. Bardziej doświadczeni gracze wygrali wówczas 5:3, ale ważniejszy był wynik finansowy akcji, bo udało się zebrać ponad 6 tys. złotych.

 

Tym razem do Policzny zawitają Oldboye Plonu Garbatka-Letnisko, a mecz będzie odbywał się równolegle do Festynu Rodzinnego na terenie Zespołu Placówek Oświatowych w Policznie.

 

- Termin spotkania jest nieprzypadkowy. Chcemy, żeby na meczu była możliwie jak największa frekwencja. Każdy może dołączyć się do akcji wspólnej pomocy Mateuszowi - mówi Seweryn Sobieszek, jeden z organizatorów spotkania.

 

Organizatorzy akcji zapraszają do współpracy. Każdy, kto chciałby pomóc lub ma ciekawe pomysły proszony jest o kontakt pod numerem telefonu 506 315 968. Ponadto na portalu Facebook utworzono specjalne wydarzenie - TUTAJ (klik).

 

Mateusza można cały czas wspierać, m.in. za pośrednictwem fundacji Avalon. Wpłat można dokonywać bezpośrednio na konto:

 

Fundacja AVALON - Bezpośrednia Pomoc Niepełnosprawnym

nr konta: 62 1600 1286 0003 0031 8642 6001

ul. Michała Kajki 80/82/1, 04-620 Warszawa

Tytuł wpłaty: BANAŚ 4214   
Skontaktuj się z autorem tekstu: MarBas
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

Kronika
Zobacz więcej
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Policzna
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Gmina Zwoleń
Zobacz więcej
Powiat Zwoleń
Zobacz więcej
OGŁOSZENIA PREMIUM
WSZYSTKIE +
NOWOŚCI W WIRTUALNEJ GALERII HANDLOWEJ
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Zwolen24 to niezależne medium elektroniczne w Zwoleniu - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z redakcją:
tel. 501-572-992 - od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 do 16:00 (poza godzinami pracy istnieje możliwość pozostawienia wiadomości SMS lub MMS)
e-mail: redakcja@zwolen24.pl

Kontakt z działem reklamy: reklama@arpass.pl lub 500-304-413
facebook