Dzisiaj jest niedziela, 16 czerwca 2019 r., 167 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Wyniki matur 2014. Matematyka pogrążyła wielu maturzystów z technikum! Zwoleńscy licealiści po raz kolejny najlepsi w regionie!
Dodał: M_Celi, 30-06-2014 23:25, odsłon: 7080
Absolwenci klasy 3o tuż przed maturą z języka polskiego
Absolwenci klasy 3o tuż przed maturą z języka polskiego

W miniony piątek 27 czerwca maturzyści poznali wyniki egzaminów maturalnych. Niestety matematyka podobnie, jak w całym kraju pogrążyła również wielu naszych maturzystów z Zespołu Szkół Rolniczo-Technicznych. „Pryszczem” jednak okazała się dla absolwentów Liceum Ogólnokształcącego, gdzie egzaminu z matematyki nie zdała tylko jedna osoba! 

Liceum Ogólnokształcące po raz kolejny najlepsze w regionie, województwie i kraju!
W maju do egzaminów dojrzałości w Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Kochanowskiego przystąpiło 132 absolwentów. Warto podkreślić, że liczba ta pokrywa się w 100% z liczbą uczniów uczęszczającym w roku szkolnym 2013/2014 do klas trzecich.


Jak informuje nas Honorata Dziwisz – dyrektor szkoły, 131 maturzystów zdało egzaminy dojrzałości uzyskując dobre i bardzo dobre wyniki. Tylko jedna osoba w sierpniu będzie miała poprawkę z matematyki.


- Warto podkreślić, że wyniki w naszej placówce są bardzo wysokie. 66 osób osiągnęło wyniki powyżej 90% zaś 9 osób – 100%. Niewątpliwie wyniki naszych uczniów są znacznie wyższe niż w kraju. Zawdzięczamy to przede wszystkim uczniom, ale również wykwalifikowanemu gronu pedagogicznemu i rodzicom. Cieszymy się, że przed trzema laty, rodzice i bardzo młodzi wówczas uczniowie zaufali nam. Jak widać, my tego zaufania nie zawiedliśmy. Pragnę nie tylko podziękować absolwentom, rodzicom i nauczycielom, ale również im pogratulować osiągnięcia sukcesów. – mówiła Honorata Dziwisz, dyrektor zwoleńskiego LO


Matematyka pogrążyła uczniów Zespołu Szkół Rolniczo-Technicznych
Podobnie, jak w całym kraju matematyka przysporzyła wielu kłopotów maturzystom z Zespołu Szkół Rolniczo-Technicznych. Przypominamy, że w tej szkole do matury przystępowali absolwenci dwóch typów szkół: liceum ogólnokształcącego i technikum. W technikum maturę zdało 47,5%, gdzie średnia w kraju wyniosła 51%, w liceum zaś matura nie przysporzyła większych problemów 80% uczniów, średnia kraju zaś dla tego typu szkół wyniosła 81%.


W sierpniu poprawki!
Wszyscy ci, którzy nie zdali jednego przedmiotu mają szansę przystąpić w sierpniu do egzaminu poprawkowego. Taką szansę ma 20% absolwentów liceum mieszczącego się w Zespole Szkół Rolniczo-Technicznych oraz 37.5% maturzystów z technikum.


Niestety jak informuje nas dyrektor szkoły Arosław Jakóbik wśród tegorocznych maturzystów są również i tacy, którym zabrakło szczęścia i na maturze nie zdali więcej niż jednego przedmiotu. Osoby te do egzaminu przystąpią ponownie za rok.


- Tegoroczne wyniki naszych maturzystów nie odbiegają od średniej krajowej. Cieszy fakt, że ci którzy zdali egzaminy osiągnęli dobre i bardzo dobre wyniki zdobywając dużo punktów. Mamy również nadzieję, że wszystkim tym, którzy nie zdali jednego przedmiotu szczęście dopisze w sierpniu i maturę zdadzą. – mówił Arosław Jakóbik, dyrektor Zespołu Szkół Rolniczo-Technicznych w Zwoleniu

 

Gratulujemy wszystkim maturzystom, życzymy im wspaniałych i bezpiecznych wakacji oraz dobrego startu na wybranych przez siebie kierunkach studiów. Wszystkim tym, zaś którym podwinęła się noga w maju życzymy powodzenia na sierpniowych egzaminach.

 

 


Uwaga! Zdawalność matur na całym Mazowszu wyniosła zaledwie 71 procent. Co dziesiąty uczeń w naszym województwie niestety już nie ma szans na żadną poprawkę i miał oceny niedostateczne z dwóch, lub więcej przedmiotów.

Skontaktuj się z autorem tekstu: M_Celi
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

Kronika
Zobacz więcej
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Policzna
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Gmina Zwoleń
Zobacz więcej
Powiat Zwoleń
Zobacz więcej
OGŁOSZENIA PREMIUM
WSZYSTKIE +
NOWOŚCI W WIRTUALNEJ GALERII HANDLOWEJ
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Zwolen24 to niezależne medium elektroniczne w Zwoleniu - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z redakcją:
tel. 501-572-992 - od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 do 16:00 (poza godzinami pracy istnieje możliwość pozostawienia wiadomości SMS lub MMS)
e-mail: redakcja@zwolen24.pl

Kontakt z działem reklamy: reklama@arpass.pl lub 500-304-413
facebook