Dzisiaj jest niedziela, 16 czerwca 2019 r., 167 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Wiwat Król! Wiwat Sejm, wiwat Naród, wiwat wszystkie Stany!
Dodał: M_Celi, 05-05-2014 22:03, odsłon: 4019

Tradycyjnie, jak co roku w Liceum Ogólnokształcącym w Zwoleniu odbyła się uroczysta akademia z okazji 223. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Przygotowany przez uczniów program artystyczny przeniósł obecnych do czasów króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Po raz kolejny usłyszeliśmy: Wiwat Król! Wiwat Sejm, wiwat Naród, wiwat wszystkie Stany!

Widowisko, na które złożyły się idealnie dobrane utwory, wiersze i scenki nawiązujące do wydarzeń historycznych przypomniały między innymi to, że król Stanisław August Poniatowski był jednym z głównych twórców najważniejszego dokumentu państwowego, jakim wówczas była pierwsza konstytucja w Europie – Konstytucja 3 Maja z 1971 roku.


Organizatorami tego wydarzenia oprócz Starostwa Powiatowego w Zwoleniu byli nauczyciele i uczniowie Liceum Ogólnokształcącego na czele z Honoratą Dziwisz, dyrektorką placówki.


Obecny na akademii Waldemar Urbański, starosta zwoleński podziękował dyrekcji, nauczycielom oraz uczniom za zaangażowanie, jakie włożyli w przygotowanie żywej lekcji historii. Zwrócił również uwagę obecnych na tworzącą się na naszych oczach historię oraz zachęcił do docenienia tego, że mamy możliwość życia w wolnym i bezpiecznym kraju. W swojej wypowiedzi odniósł się też do wydarzenia, które miało miejsce 27 kwietnia – kanonizacji Jana Pawła II.


Skontaktuj się z autorem tekstu: M_Celi
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

Kronika
Zobacz więcej
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Policzna
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Gmina Zwoleń
Zobacz więcej
Powiat Zwoleń
Zobacz więcej
OGŁOSZENIA PREMIUM
WSZYSTKIE +
NOWOŚCI W WIRTUALNEJ GALERII HANDLOWEJ
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Zwolen24 to niezależne medium elektroniczne w Zwoleniu - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z redakcją:
tel. 501-572-992 - od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 do 16:00 (poza godzinami pracy istnieje możliwość pozostawienia wiadomości SMS lub MMS)
e-mail: redakcja@zwolen24.pl

Kontakt z działem reklamy: reklama@arpass.pl lub 500-304-413
facebook