Dzisiaj jest czwartek, 04 czerwca 2020 r., 156 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
REMAX Sp. z o.o.
Szkoły średnie w Zwoleniu dostały laptopy za 70 tysięcy złotych
Dodał: Zwolen24, 11-05-2020 17:36, odsłon: 313
Stefan Bernaciak, Wicestarosta -  Waldemar Urbański oraz Dyrektor LO w Zwoleniu - Bożena Baryła prezentują podpisaną umowę. (fot. Starostwo Powiatowe w Zwoleniu)
Stefan Bernaciak, Wicestarosta - Waldemar Urbański oraz Dyrektor LO w Zwoleniu - Bożena Baryła prezentują podpisaną umowę. (fot. Starostwo Powiatowe w Zwoleniu)

Samorząd powiatu zwoleńskiego pozyskał 70 tysięcy złotych dofinansowania unijnego na zakup komputerów dla szkół ponadpodstawowych. Sprzęt zostanie udostępniony uczniom, którzy nie posiadają tego typu urządzeń. Po zakończeniu nauki zdalnej laptopy wrócą do szkół i będą służyły do realizacji zajęć dydaktycznych.

 

Powiat Zwoleński, który jest organem prowadzącym dla Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego w Zwoleniu oraz Zespołu Szkół Rolniczo-Technicznych im. Bohaterów Walki z Faszyzmem w Zwoleniu pomoże uczniom w zdalnej nauce, udostępniając im niezbędny sprzęt.

 

 – Po przeprowadzonej przez dyrektorów placówek diagnozie dotyczącej posiadanych urządzeń umożliwiających naukę zdalną okazało się, że w społeczności szkolnej są uczniowie, którzy mają do nich utrudniony dostęp. Bywa na przykład, że w domu jest jeden komputer i kilkoro dzieci lub pracujący zdalnie rodzice. W takiej sytuacji powstaje duży problem logistyczny, któremu postanowiliśmy wyjść naprzeciw zapewniając na czas nauczania zdalnego sprzęt dla potrzebujących uczniów – informuje starosta zwoleński Stefan Bernaciak.

 

Już na początku kwietnia samorząd powiatu złożył wniosek o dofinansowanie zakupu niezbędnego sprzętu do nauczania zdalnego i pozyskał maksymalną dla grupy w której znalazł się Powiat Zwoleński, pomoc finansową, która wyniosła 70 tysięcy złotych. Środki na zakup sprzętu pochodzą z budżetu Unii Europejskiej i zostały przyznane w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 Osi Priorytetowej nr I „Powszechny dostęp do szybkiego Internetu” działania 1.1: „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego internetu o wysokich przepustowościach” Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego. Umowa o powierzenie grantu została zawarta w dniu 15 kwietnia.

 

Formalności związane z ich zakupem zostały zakończone. Do zwoleńskich szkół ponadpodstawowych trafiło 20 sztuk laptopów z niezbędnym oprogramowaniem. Liceum Ogólnokształcące im. Jana Kochanowskiego w Zwoleniu otrzymało 10 sztuk laptopów. Tyle samo komputerów trafiło do Zespołu Szkół Rolniczo-Technicznych w Zwoleniu.

 

Dyrektorzy placówek w trybie pilnym użyczą urządzenia potrzebującym uczniom. Po zakończonej nauce zdalnej sprzęt zostanie zwrócony do szkół, gdzie będzie wykorzystywany do realizacji zajęć dydaktycznych. 
Skontaktuj się z autorem tekstu: Zwolen24
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

Kronika
Zobacz więcej
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Policzna
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
OGŁOSZENIA PREMIUM
WSZYSTKIE +
NOWOŚCI W WIRTUALNEJ GALERII HANDLOWEJ
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Zwolen24 to niezależne medium elektroniczne w Zwoleniu - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z redakcją:
tel. 501-572-992 - od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 do 16:00 (poza godzinami pracy istnieje możliwość pozostawienia wiadomości SMS lub MMS)
e-mail: redakcja@zwolen24.pl

Kontakt z działem reklamy: reklama@arpass.pl lub 500-304-413
facebook