Dzisiaj jest niedziela, 16 czerwca 2019 r., 167 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Razem przez świat bez uzależnień. Młodzież zachęcała do życia bez używek
Dodał: anex, 01-06-2015 15:58, odsłon: 5261
fot. Anna Federowicz
fot. Anna Federowicz

Młodzież zabrała głos w sprawie profilaktyki uzależnień. W tym celu spotkali się w Liceum Ogólnokształcącym w Zwoleniu wraz ze społeczną odezwą i cyklem pouczających spektakli.

W sali gimnastycznej Liceum Ogólnokształcącego w Zwoleniu młodzież zaprezentowała bogaty repertuar, który propagował życie bez uzależnień w ramach akcji PAT – czyli programu "Profilaktyka a Ty". Imprezę poprowadzili sami uczniowie liceum – Sandra Korycka oraz Mikołaj Chmielnicki.

 

W myśl programu PaT – Profilaktyka a Ty, wartością są ludzie, którzy chcą działać dla dobra drugiego człowieka. Jego autorem jest Grzegorz Jach – inspektor Policji, pełnomocnik Komendanta Głównego Policji do spraw promocji bezpieczeństwa publicznego. Pat to program mody na życie bez uzależnień oraz zachęcanie do działań profilaktycznych. Celem programu jest aktywna komunikacja oraz przeciwdziałanie zjawiskom patologii społecznej jak również zmiejszanie występowania ryzyka uzależnień wśród młodzieży szkolnej.

 

Wszyscy mieli okazję wysłuchać interesującego wykładu Mariana Łakomskiego z radomskiego Ośrodka Terapii Uzależnień, pięknych utworów zaśpiewanych przez uczennice gimnazjum i liceum oraz obejrzeć prezentacje multimedialne.

 

 

Publiczne Gimnazjum ze Strykowic Górnych wystawiło spektakl "Zakupoholizm". Używki to nie tylko alkohol czy narkotyki, w naszych czasach również uzależnienie od zakupów w internecie jest poważnym zagrożeniem

 

 

Młodzież każdego dnia ma kontakt z używkami, a sięganie po narkotyki ma negatywny wpływ na dalsze życie i zdrowie. W wielu rodzinach brakuje dobrej komunikacji, a rozmowa polega na nakazach i zakazach. Zaburza to prawdziwe relacje między członkami rodziny. Rodzicie jak również dzieci nie potrafią słuchać. Tam gdzie najbliżsi potrafią komunikować swoje potrzeby i są one akceptowane oraz rozumiane, tam rzadziej dochodzi do uzależnień - mówił Marian Łakomski.

 

Podczas imprezy obecne były pracownice Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej oraz Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Zwoleniu 

 

 

ZŁOTA PIĄTKA

 

Na przełomie 2014/15 roku w Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Zwoleniu realizowany był program wychowowaczo-profilaktyczny o nazwie GOLDEN FIVE. Po przeanalizowaniu działań podjętych w ramach "Złotej piątki" nagrodzone zostało Publiczne Gimnazjum ze Strykowic Górnych oraz Policzny, a także nauczyciele: Elżbieta Dębiec, Aneta Pyrgiel, Marzena Majewska, Beata Wargacka, Magdalena Wiączek, Paweł Tatak z Publicznego Gimnazjum im. Marii Konopnickiej w Strykowicach górnych oraz Aldonę Budzisz i Aldonę Arcon-Adamiec z Gimnazjum im. Stefana Żeromskiego.

 

 

Nagrodzeni w programie Golden Five


Skontaktuj się z autorem tekstu: anex
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

Kronika
Zobacz więcej
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Policzna
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Gmina Zwoleń
Zobacz więcej
Powiat Zwoleń
Zobacz więcej
OGŁOSZENIA PREMIUM
WSZYSTKIE +
NOWOŚCI W WIRTUALNEJ GALERII HANDLOWEJ
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Zwolen24 to niezależne medium elektroniczne w Zwoleniu - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z redakcją:
tel. 501-572-992 - od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 do 16:00 (poza godzinami pracy istnieje możliwość pozostawienia wiadomości SMS lub MMS)
e-mail: redakcja@zwolen24.pl

Kontakt z działem reklamy: reklama@arpass.pl lub 500-304-413
facebook