Dzisiaj jest czwartek, 13 grudnia 2018 r., 347 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Wracając po służbie zatrzymał pijanego kierowcę
Dodał: MarBas, 07-07-2017 12:25, odsłon: 2919

Szybka reakcja i czujność policjanta wracającego do domu po służbie, zakończyła niebezpieczną jazdę pijanego kierowcy Rovera, który jechał „wężykiem”. Jak się okazało mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. 46-latek już stracił prawo jazdy, grozi mu także kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj wieczorem policjant z Komendy Miejskiej Policji w Radomiu wracając do domu po służbie drogą krajową nr 12 w kierunku Zwolenia zauważył pojazd, którego jazda wskazywała, że kierujący może być pod wpływem alkoholu. Mężczyzna siedzący za kierownicą gwałtownie przyspieszał, po czym zwalniał, zjeżdżał na przeciwległy pas ruchu, a następnie pobocze. Jego jazda budziła poważne zastrzeżenia i powodowała bezpośrednie zagrożenie w ruchu. o niebezpiecznych manewrach na drodze powiadomił dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Zwoleniu.

 

Widzący całą sytuację policjant próbował zmusić kierującego Roverem do zatrzymania. Kiedy 46-latek zatrzymał się na przystanku autobusowym funkcjonariusz podbiegł do samochodu, otworzył drzwi i wyjął kluczyk ze stacyjki. Od kierującego czuć było alkohol. Zaskoczony mężczyzna początkowo próbował się oddalić, nie reagował na słowa policjanta o pozostaniu w pojeździe. Po chwili na miejsce zdarzenia przyjechał patrol Policji. Okazało się, że 46-letni mieszkaniec powiatu radomskiego miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Teraz za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz kierowania pojazdami do lat 3.

 

Czujny funkcjonariusz, który doprowadził do zatrzymania nietrzeźwego kierującego to policjant z 24-letnim stażem służby, który obecnie pracuje na stanowisku Zastępcy Naczelnika Wydziału Prewencji II Komisariatu Policji w Radomiu.

Skontaktuj się z autorem tekstu: MarBas
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj

Kronika
Zobacz więcej
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Gózd
Zobacz więcej
Gmina Policzna
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Gmina Zwoleń
Zobacz więcej
Powiat Zwoleń
Zobacz więcej
OGŁOSZENIA PREMIUM
WSZYSTKIE +
NOWOŚCI W WIRTUALNEJ GALERII HANDLOWEJ
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Zwolen24 to niezależne medium elektroniczne w Zwoleniu - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z redakcją:
tel. 501-572-992 - od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 do 16:00 (poza godzinami pracy istnieje możliwość pozostawienia wiadomości SMS lub MMS)
e-mail: redakcja@zwolen24.pl

Kontakt z działem reklamy: reklama@arpass.pl lub 500-304-413
facebook