Dzisiaj jest poniedziałek, 14 października 2019 r., 287 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Arpass baner TOP
Akcja 'Znicz 2017' w Zwoleniu.Sprawdź organizację ruchu na 1 listopada
Dodał: MaG, 31-10-2017 16:56, odsłon: 2081

Zwoleńscy policjanci uczestniczą w akcji „ZNICZ 2017”. Od 27 października do 2 listopada br. nad bezpieczeństwem czuwać będzie większa liczba funkcjonariuszy niż zwykle. Policjanci patrolować będą rejony cmentarzy oraz te miejsca, gdzie natężenie ruchu będzie największe.

W związku ze zbliżającym się Dniem Wszystkich Świętych na zwoleńskich drogach nastąpi znaczne wzmożenie ruchu pojazdów i pieszych. Należy pamiętać, aby prowadzić swój pojazd z prędkością dostosowaną do warunków panujących na drodze. Szczególnie w tych dniach, kiedy ten ruch jest znacznie większy, istotne jest, aby utrzymywać niezbędny odstęp miedzy pojazdami. Niedopuszczalne jest wsiadanie za kierownicę po alkoholu. Wszystko to ma ogromny wpływ na bezpieczeństwo jazdy. 

 

Jednym z głównych zadań funkcjonariuszy pełniących służbę, zwłaszcza w rejonie cmentarzy będzie zapewnienie wszystkim pomocy w bezpiecznym dotarciu do celu.

 

Zwracajmy szczególną uwagę na znaki drogowe. Wzorem lat ubiegłych, w rejonie ulic prowadzących i przyległych do cmentarza w Zwoleniu, zostanie zmieniona organizacja ruchu. Zmiany w oznakowaniu będą obowiązywać w dniu 1 listopada w godzinach od 6.00 do 22.00.

 

Ulica Cmentarna oraz Kilińskiego prowadzące do cmentarza staną się ulicami jednokierunkowymi. Wyjazd będzie możliwy odcinkiem Kilińskiego do Traugutta, a następnie do Alei Pokoju. Wyjazd z Cmentarnej będzie odbywać się do Traugutta, przez Aleję Pokoju do Kochanowskiego .

 

W newralgicznych miejscach ruchem kierować będą policjanci ruchu drogowego i to do ich poleceń w pierwszej kolejności należy się stosować.

 

Apelujemy też do pieszych uczestników ruchu, aby korzystali z chodników, a w przypadku ich braku - z pobocza. Przed wejściem na jezdnię powinni zachować szczególną ostrożność i przechodzić tylko w miejscach do tego wyznaczonych. Przebieganie lub wychodzenie spoza samochodu lub innej przeszkody ograniczającej widoczność może zakończyć się tragicznie. 

 

 

Pieszy poruszający się po zmierzchu poza terenem zabudowanym jest obowiązany używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu drogowego. Zwoleńscy policjanci w tych dniach prowadzić będą również działania „Widoczny na drodze – bezpieczny po zmroku” i sprawdzać, czy piesi i rowerzyści poruszający się po drogach używają elementów odblaskowych i prawidłowego oświetlenia.

 

Niestety nie wszyscy wybiorą się na cmentarze z myślą o odwiedzinach grobów najbliższych. Będą wśród nas także kieszonkowcy. Z pewnością będą starali się wykorzystać tłok na cmentarzu. Ich wygląd może wzbudzać zaufanie, ale nie dajmy się na to nabrać. Złodzieje z reguły nie działają samodzielnie, tylko w grupie. Wykorzystują tłok, aranżują sytuacje, które odwracają uwagę osoby okradanej. Bądźmy czujni i ostrożni.

 

Dlatego apelujemy do wszystkich, aby wybierając się na cmentarze nie zabierali ze sobą większych kwot pieniędzy, biżuterii czy wartościowych dokumentów. Jeśli już ktoś zdecyduje się jednak na zabranie ze sobą takich przedmiotów czy pieniędzy, zalecamy, aby nie trzymać ich w łatwo dostępnej torebce, czy saszetce.

 

Policjanci służb prewencyjnych, kryminalnych i policjanci ruchu drogowego czuwać będą nad bezpieczeństwem wszystkich, którzy wybiorą się w tych dniach na cmentarze. Liczymy na Państwa pomoc i zrozumienie. Policjanci zrobią wszystko, aby mogli Państwo bezpiecznie powrócić do domu.   
Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

Kronika
Zobacz więcej
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Policzna
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Gmina Zwoleń
Zobacz więcej
Powiat Zwoleń
Zobacz więcej
OGŁOSZENIA PREMIUM
WSZYSTKIE +
NOWOŚCI W WIRTUALNEJ GALERII HANDLOWEJ
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Zwolen24 to niezależne medium elektroniczne w Zwoleniu - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z redakcją:
tel. 501-572-992 - od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 do 16:00 (poza godzinami pracy istnieje możliwość pozostawienia wiadomości SMS lub MMS)
e-mail: redakcja@zwolen24.pl

Kontakt z działem reklamy: reklama@arpass.pl lub 500-304-413
facebook