Dzisiaj jest środa, 20 marca 2019 r., 79 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
[FOTO,WIDEO] Był przegląd Musztr Paradnych i świętowanie 25 lat istnienia zwoleńskiej orkiesrty
Dodał: MaG, 15-05-2018 19:09, odsłon: 1547
fot.Mariusz Grotkowski/Agencja Arpass
fot.Mariusz Grotkowski/Agencja Arpass

W sobotę na stadionie przy Parkowej w Zwoleniu uroczyście obchodzono jubileusz 25-lecia funkcjonowania Młodzieżowej Orkiestry Dętej Miasta Zwolenia. W tym dniu odbył się również I przegląd Musztr Paradnych Orkiestr Dętych Okręgu Radomskiego.

W jubileusz 25-lecia istnienia Młodzieżowej Orkiestry Dętej Miasta Zwolenia odbył się  pierwszy Przegląd Musztr Paradnych Orkiestr Okręgu Radomskiego – Zwoleń 2018. Z tej okazji na stadionie miejskim zaprezentowała się Gminna Orkiestra Dęta w Starej Błotnicy,  Powiatowa Młodzieżowa Orkiestra Dęta " VOX CORDIUM" z Przysuchy. Nie zabrakło również występu Mażoretek (sekcja perkusyjna) Orkiestry Grandioso z Radomia, Kozienickiej Młodzieżowej Orkiestry Dętej "FURIOSO" oraz znanej mieszkańcom Zwolenia Młodzieżowej Orkiestry Dętej Miasta Zwoleń.
 
Wszystkich przywitała dyrekor zwoleńskiego Domu Kultury Anna Wieczerzyńska oraz Piotr Bąbolewski – kapelmistrz Młodzieżowej Orkiestry Dętej Miasta Zwolenia.

- Jest w orkiestrach dętych jakaś siła. W tych, które zaprosiliśmy jest bardzo wielka siła. Ta siła tłumnie nam widzów przywiodła – mówiłą podczas otwarcia dyrektor Domu Kultruy Anna Wieczerzyńska

 


Oficjalnego otwacia przeglądu dokonała burmistrz Zwolenia Bogusława Jaworska. Tuż po nim radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego Zbigniew Gołąbek oraz burmistrz Zwolenia Bigusława Jaworska w imieniu Marszałka Województwa Mazowieckiego wręczyli  pamiątkowy medal "PRO MASOVIA".

 Po krótkiej prezentacji każdej formacji i wspólnym odegraniu marsza przyszedł czas na przegląd. Jako pierwsza widowni zaprezentowała się Gminna Orkiestra Dęta w Starej Błotnicy. Tuż po niej na płycie stadionu widownia mogła podziwiać występ Powiatowej Młodzieżowej Orkiestry Dętej " VOX CORDIUM" z Przysuchy, której kapelmistrz Waldemar Cichawa. Gromkimi brawami nagrodzony został trzeci występ Mażoretek Orkiestry Grandioso z Radomia. W Zwoelniu zaprezentwoałą się jedna z najmłodszych orkiestr w regionie, Kozienicka Młodzieżowa Orkiestra Dęta "FURIOSO" prowadzona przez Zdzisława Włodarskiego. Orkiestra działa przy szkole muzycznej I stopnia w Kozienicach.

 


Jako ostatnia zaprezetnowała się Młodzieżowa Orkiestra Dęta Miasta Zwolenia, która znana jest nie tylko w regionie ale również wielu miastach całego świata.


Każda z występujacych orkiestr nagrodzona została pamiątkowym dyplomem oraz pamiątkową statuetką. Na zakończenie przeglądu odbyły się uroczystości związane z jubileuszem 25 -lecia istnenia Młodzieżowej Orkiestry Dętej Miasta Zwolenia.

 

Były kwiaty, życzenia oraz specjalnie przygotowane tort

 

 

 

 

 

 

 

 


Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Policzna
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Gmina Zwoleń
Zobacz więcej
Powiat Zwoleń
Zobacz więcej
NOWOŚCI W WIRTUALNEJ GALERII HANDLOWEJ
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Zwolen24 to niezależne medium elektroniczne w Zwoleniu - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z redakcją:
tel. 501-572-992 - od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 do 16:00 (poza godzinami pracy istnieje możliwość pozostawienia wiadomości SMS lub MMS)
e-mail: redakcja@zwolen24.pl

Kontakt z działem reklamy: reklama@arpass.pl lub 500-304-413
facebook