Dzisiaj jest poniedziałek, 17 czerwca 2019 r., 168 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Za nami kolejne spotkanie z sołtysami! Mowa była o przepisach przeciwpożarowych, ekonomii społecznej oraz inwestycjach gminnych
Dodał: KamZap, 22-07-2018 10:43, odsłon: 1065
Fot. UM Zwolen
Fot. UM Zwolen

W czwartek 12 lipca w sali narad urzędu miejskiego w Zwoleniu odbyło się spotkanie z sołtysami gminy Zwoleń. W czasie narady omawiane były m.in. kwestie: wypalania traw, podsumowania pracy radu miejskiej, inwestycji w gminie, a także programu ekonomi społecznej.

W czwartek, 12 lipca odbyło się kolejne w tym roku spotkanie z sołtysami gminy Zwoleń. Tradycyjnie wszyscy spotkali się w sali narad urzędu miejskiego. Na naradzie obecni byli: burmistrz zwolenia Bogusława Jaworska, zastępca burmistrz Grzegorz Molendowski, sekretarz gminy Zwoleń Mirosław Chołuj, wicestarosta Arkadiusz Sulima, komendant powiatowej państwowej straży pożarnej Mariusz Grudziński oraz kierownik Referatu Rozwoju Gospodarczego Piotr Wajs.

 

 

Komendant powiatowej państwowej straży pożarnej w Zwoleniu Mariusz Grudziński przypomniał sołtysom o bezwzględnym zakazie wypalania traw. Zaapelował także, by przypomnieli mieszkańcom o przestrzeganiu przepisów przeciwpożarowych obowiązujących w gospodarstwach rolnych.

 

 

 

Burmistrz Zwolenia Bogusława Jaworska omówiła uchwały przyjęte przez Radę Miejską w okresie od marca do czerwca. Udzieliła również sołtysom szczegółowych informacji na temat rozpoczętych i planowanych w najbliższym czasie inwestycji.

 

 

 

Sołtysi zapoznani zostali również z informacjami związanymi z ekonomią społeczną. Burmistrz przybliżyła sołtysom zasady powstałego w naszej gminie partnerstwa lokalnego, którego celem jest przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu, poprzez zaangażowanie osób zagrożonych wykluczeniem do pracy. Osobami zagrożonymi wykluczeniem są osoby niepełnosprawne oraz długotrwale bezrobotne.

 

 

Ważną funkcją ekonomii społecznej jest również integracja i rozwój społeczności. Oznacza to nic innego, jak to, że przedsiębiorstwa społeczne, które wspierane są przez partnerstwo nastawione są nie tylko na zysk, ale także na reintegrację osób powracających na rynek pracy. W skład partnerstwa wchodzą: Gmina Zwoleń, Starostwo Powiatowe w Zwoleniu, Urząd Pracy, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie i Warsztaty Terapii Zajęciowej w Wilczowoli. 

 

 

 

Obecny na naradzie wicestarosta Arkadiusz Sulima przedstawił sołtysom realizowane na terenie Gminy Zwoleń inwestycje przez Powiat Zwoleński. Wicestarosta nakreślił także sołtysom działania powiatu na najbliższą przyszłość oraz zaprosił wszystkich do udziału w Dożynkach, które odbędą się w tym roku 9 września.

 

 

 

Ponadto Piotr Wajs opowiedział sołtysom o rozpoczętych inwestycjach realizowanych w ramach Funduszu Sołeckiego. Poinformował także o przesuniętej z lipca na wrzesień III turze spotkań konsultacyjnych dotyczących budowy drogi S12.

 

 

 

 

 

 

 

Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Policzna
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Gmina Zwoleń
Zobacz więcej
Powiat Zwoleń
Zobacz więcej
NOWOŚCI W WIRTUALNEJ GALERII HANDLOWEJ
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Zwolen24 to niezależne medium elektroniczne w Zwoleniu - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z redakcją:
tel. 501-572-992 - od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 do 16:00 (poza godzinami pracy istnieje możliwość pozostawienia wiadomości SMS lub MMS)
e-mail: redakcja@zwolen24.pl

Kontakt z działem reklamy: reklama@arpass.pl lub 500-304-413
facebook