Dzisiaj jest wtorek, 23 kwietnia 2019 r., 113 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Samorząd gminy Zwoleń wstrzymał procedurę likwidacji muzeum regionalnego!
Dodał: KamZap, 28-08-2018 14:37, odsłon: 949
Fot. UM Zwoleń
Fot. UM Zwoleń

19 kwietnia podana została przez Samorząd Gminy Zwoleń informacja o zamiarze i przyczynach likwidacji Muzeum Regionalnego w Zwoleniu. Rozpoczęta w kwietniu procedura likwidacji zgodnie z art. 22,23,24 ustawy z dnia 25 października 1991 r.( z późń. zmianami) o organizacji i prowadzeniu działalności kulturalnej – ulega wstrzymaniu.

Gmina zamierzała włączyć eksponaty Muzeum Regionalnego w zasób Domu Kultury i przystąpić do przebudowy nowego obiektu na ul. Wojska Polskiego oraz przenieść tam ekspozycję Muzeum Regionalnego. W związku z dużym zainteresowaniem obiektem będącym w dzierżawie Gminy zlokalizowanym w kompleksie edukacyjnym ZSR-T innych podmiotów (Rada Młodzieży, ZHP, Seniorzy) Samorząd Gminy Zwoleń postanowił przerwać wszczętą w kwietniu procedurę likwidacji Muzeum Regionalnego i utrzymać jego dotychczasową formę.

 

Zostanie zawarta umowa użyczenia z Parafią p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego  w Zwoleniu na korzystanie z obiektu Centrum Regionalnego w Zwoleniu pod potrzeby Muzeum. Przychylność Parafii do udostępnienia całego obiektu pozwoli na zaprezentowanie szeregu ekspozycji wystawienniczych i dalsze funkcjonowanie Muzeum z jednoczesnym wykorzystaniem pod potrzeby mieszkańców budynku znajdującego się w kompleksie ZSR-T.

Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Policzna
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Gmina Zwoleń
Zobacz więcej
Powiat Zwoleń
Zobacz więcej
NOWOŚCI W WIRTUALNEJ GALERII HANDLOWEJ
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Zwolen24 to niezależne medium elektroniczne w Zwoleniu - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z redakcją:
tel. 501-572-992 - od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 do 16:00 (poza godzinami pracy istnieje możliwość pozostawienia wiadomości SMS lub MMS)
e-mail: redakcja@zwolen24.pl

Kontakt z działem reklamy: reklama@arpass.pl lub 500-304-413
facebook