Dzisiaj jest środa, 20 marca 2019 r., 79 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
[FOTO,WIDEO] Na Staropoławskiej spotkali się po raz ósmy. Wspólna zabawa potrwała do wieczora
Dodał: MaG, 07-05-2018 13:10, odsłon: 1101
fot.Mariusz Grotkowski/Agencja Arpass
fot.Mariusz Grotkowski/Agencja Arpass

Degustacja potraw kuchni regionalnej, występy i prezentacje grup folklorystycznych, które przyciągają rzeszę fanów. To tradycja, która każdego roku przyciąga mieszkańców Zwolenia na ulicę Staropuławską. W niedzielę 6 maja artyści ludowi spotkali się już po raz ośmy. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć oraz skrótu wideo z wydarzenia.

"Niedziela na Staropuławskiej" to organizowane od ośmiu lat święto folkloru ludowego w Zwoleniu. Jak co roku na tej ulicy zaprezentowały się grupy folklorystyczne z kilku powiatów. W tym roku dla mieszkańcom Zwolenia zaprezentowało się 25 grup, które zachęcały do wspólnej zabawy. W trakcie występów można było skosztować potraw regionalnych przygotowanych specjalnie na tą okazję.

 

Fot.DK Zwoleń. Uliczny happening rozpoczął hejnał Zwolenia, odegrany z balkonu starej kamienicy Państwa Kuklińskich, przez trębaczy z Młodzieżowej Orkiestry Dętej Miasta Zwolenia.


Zaproszonych gości oraz mieszkańców powitała Anna Wieczerzyńska, dyrektor zwoleńskiego Domu Kultury, który był organizatorem przedsięwzięcia. Dobrej zabawy oraz mile spędzonych chwil przybyłym życzyła również Bogusława Jaworska, burmistrz Zwolenia oraz wicestarosta zwoleński Arkadiusz Sulima. Gośćmi specjalnymi byli Adolf Krzemiński oraz Marian Popis z Towarzystwa Kultury Teatralnej w Radomiu.

 - Bardzo serdecznie dziękuje pomysłodawcom i kontynuatorom. Spotykamy się na Staropuławskiej spotykamy się już po raz ósmy.  Pięknie, że Państwo przyjęli zaproszenie od Pani dyrektor na to, by spotkać na Staropuławskiej. Pogoda dopisuje, humor będzie, tradycja będzie więc życzę wszystkiego najlepszego – mówiła burmistrz Zwolenia Bogusława Jaworska

 


Po ponad dwóch godzinach wspólnej zabawy, śpiewania i degustacji uczestnicy przemaszerowali ulicami, by dotrzeć do ogrodów Domu Kultury i biblioteki w Zwoleniu.

 


Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Policzna
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Gmina Zwoleń
Zobacz więcej
Powiat Zwoleń
Zobacz więcej
NOWOŚCI W WIRTUALNEJ GALERII HANDLOWEJ
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Zwolen24 to niezależne medium elektroniczne w Zwoleniu - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z redakcją:
tel. 501-572-992 - od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 do 16:00 (poza godzinami pracy istnieje możliwość pozostawienia wiadomości SMS lub MMS)
e-mail: redakcja@zwolen24.pl

Kontakt z działem reklamy: reklama@arpass.pl lub 500-304-413
facebook