Dzisiaj jest środa, 20 marca 2019 r., 79 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
(ZDJĘCIA) Za nami Finał WOŚP. Zebrano rekordową kwotę!
Dodał: MarBas, 11-01-2016 09:02, odsłon: 5818
fot. Anna Federowicz
fot. Anna Federowicz

Po raz kolejny mieszkańcy Zwolenia zaangażowali się w akcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W niedzielę 10 stycznia, w sali Kina Świt odbył się szereg licytacji, z których dochód przeznaczony zostanie na pomoc chorym i osobom starszym. Zwoleniacy mogli kupić nie tylko gadżety związane z akcją, ale także możliwość urzędowania przez kilka godzin jako burmistrz bądź starosta. Pozytywnych emocji nie brakowało! Zwoleński sztab zebrał 66 tys. zł!

Zwoleński finał rozpoczął się około godziny 16:00. Powiat zwoleński, główny organizator miejscowego finału, już po raz 17-ty zaangażował się aktywnie w akcję Jurka Owsiaka. W tym roku pieniądze były zbierane na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów.

 

- Mam nadzieję, że wszyscy którzy tu przyszli szczodrze będą nas wspierać poprzez licytacje - mówiła na otwarciu imprezy Natalia Anna Wieczerzyńska, dyrektor zwoleńskiego Domu Kultury. To ona wraz z Krzysztofem Małkiem poprowadzili licytacje.

 

 

Do aktywnego wzięcia udziału w akcji zachęcali także burmistrz Bogusława Jaworska i starosta Waldemar Urbański. - Cieszymy się, że jesteście tu państwo z nami. Zachęcam wszystkich bardzo gorąco do licytacji z uwagi na to, że cel jest szczytny: pomoc najmłodszym oraz seniorom. Co roku uczestniczymy i trzymamy kciuki, żeby przebijać te kwoty, które udaje się uzbierać - mówiła burmistrz Bogusława Jaworska.

 

 

Masa gadżetów i niezwykłe przedmioty

 

Do zgarnięcia tego dnia były najróżniejsze przedmioty i gadżety: od plakatów akcji, przez czekoladowe serduszka, koszulki, zegary, po piłki i koszulki z podpisami sportowców, a także fotele burmistrza i starosty, na których zwycięzcy licytacji zasiądą na kilka godzin. Pozytywnych emocji nie brakowało!

 

 Wiceburmistrz Włodzimierz Kabus wylicytował piłkę z podpisami zawodników ROSY Radom. 

 

Wielkim zainteresowaniem cieszyły się koszulki akcji.

 

Pomiędzy licytacjami mieliśmy okazję zobaczyć występy młodych artystów. Na fot. Dziecięca Grupa Rytmiczno-Folklorystyczna działająca przy Domu Kultury.

 

Fotel burmistrza Zwolenia wylicytowano za 450 zł! To prezent dla córki - mówił na scenie tata Anny Czerwińskiej, która przez kilka godzin będzie rządzić Gminą Zwoleń.

 

Na niedzielnym finale nie zabrakło słodkiego tortu z charakterystycznym serduszkiem. Tym razem poszedł za 260 zł, a nabywcy poczęstowali nim wszystkich zebranych.

 

Hitem dnia okazała się koszulka z autografami Cerrad Czarnych Radom. Zwoleń od kilku tygodni aktywnie wspiera siatkarzy. Koszulka z meczu, na którym Czarni promowali nasze miasto poszła za 600 zł.

 

 Fotel starosty za 150 zł wylicytowała Anna Tomczyk.

 

Ciekawym gadżetem była ogromna piniata w kształcie głowy Spider-Mana. Papierowa kula wypełniona była słodyczami, serpentynami i balonami. Wylicytowano ją za 200 zł.

 

Zwoleński sztab, który koordynuje także zbiórki uliczne w naszym regionie zebrał już ponad 66 tys. zł. W ramach zwoleńskiego sztabu działali także wolontariusze w Pionkach, którzy zebrali 13 tys. zł.

 

Organizatorami WOŚP w powiecie zwoleńskim były: Starostwo Powiatowe w Zwoleniu, Urząd Miejski w Zwoleniu, Dom Kultury w Zwoleniu, PSP w Zwoleniu i FMZ w Zwoleniu.


Skontaktuj się z autorem tekstu: MarBas
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Policzna
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Gmina Zwoleń
Zobacz więcej
Powiat Zwoleń
Zobacz więcej
NOWOŚCI W WIRTUALNEJ GALERII HANDLOWEJ
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Zwolen24 to niezależne medium elektroniczne w Zwoleniu - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z redakcją:
tel. 501-572-992 - od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 do 16:00 (poza godzinami pracy istnieje możliwość pozostawienia wiadomości SMS lub MMS)
e-mail: redakcja@zwolen24.pl

Kontakt z działem reklamy: reklama@arpass.pl lub 500-304-413
facebook