Dzisiaj jest środa, 20 lutego 2019 r., 51 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Wykazali się znajomością bardzo przydatnej wiedzy
Dodał: admin, 10-02-2018 20:29, odsłon: 961

W piątek, 2 lutego 2018 r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. Jana Kochanowskiego w Małęczynie odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”.

Otwarcia konkursu dokonał prezes zarządu oddziału gminnego Związku OSP RP dh Paweł Mikołajczyk, witając zaproszonych gości, nauczycieli ze szkół z terenu gminy oraz uczniów biorących udział w konkursie.

Turniej służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego.

Organizatorami konkursu na szczeblu gminnym był urząd gminy i zarząd oddziału gminnego Związku OSP RP w Goździe przy współpracy PSP w Radomiu. Honorowy patronat nad eliminacjami objął wójt gminy Gózd Pan Paweł Dziewit, który ufundował puchary za I, II, III miejsce w dwóch grupach wiekowych, dyplomy dla wszystkich uczestników konkursu oraz poczęstunek.

W  komisji zasiedli: Łukasz Szymański - kpt. KM PSP i Dominik Szymczyk - mł. kpt. KM PSP z Radomia oraz Paweł Dziewit - wójt gminy Gózd i Paweł Mikołajczyk - prezes ZG OSP RP w Goździe.

Eliminacje przebiegały w dwóch grupach wiekowych: I grupa - szkoły podstawowe i grupa II - gimnazja. Ogółem wzięło w nich udział 47 uczniów. Uczestnicy najpierw przystąpili do rozwiązywania testów pisemnych. Z uwagi na jednakową ilość punktów została przeprowadzona dogrywka w obu grupach wiekowych: o II i III  miejsce w grupie I oraz o II, III miejsce w grupie II. Jak podkreślił mł. kpt. Dominik Szymczyk, członek komisji - Pytania testowe nie należały do najłatwiejszych, jednak uczniowie biorący udział w eliminacjach wykazali się sporą wiedzą na temat pożarnictwa.

W czasie, gdy Komisja sprawdzała testy, młodzież obejrzała pokaz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej i ratownictwa technicznego przygotowany przez dh OSP Gózd Artura Marczykowskiego.

W wyniku rozgrywek finałowych kolejność zajętych miejsc przedstawia się następująco:

I grupa wiekowa ( szkoła podstawowa kl. I-VI)

1. Aleksandra Zielińska - Gózd

2. Maja Gugała  - Kuczki-Kolonia
3. Laura Samuś - Podgóra

 

II grupa wiekowa (kl. VII szkoły podstawowej i kl. II, III gimnazjum)

1. Żaneta Matejek - Podgóra

2. Szymon Figura – Klwatka Królewska

3. Joanna Korcz – Klwatka Królewska

Do eliminacji powiatowych zakwalifikowały się  osoby od 1 do 3 miejsca z każdej grupy wiekowej.

 

Agnieszka Dąbrowska/red  
Skontaktuj się z autorem tekstu: admin
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

Kronika
Zobacz więcej
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Gózd
Zobacz więcej
Gmina Policzna
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Gmina Zwoleń
Zobacz więcej
Powiat Zwoleń
Zobacz więcej
OGŁOSZENIA PREMIUM
WSZYSTKIE +
NOWOŚCI W WIRTUALNEJ GALERII HANDLOWEJ
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Zwolen24 to niezależne medium elektroniczne w Zwoleniu - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z redakcją:
tel. 501-572-992 - od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 do 16:00 (poza godzinami pracy istnieje możliwość pozostawienia wiadomości SMS lub MMS)
e-mail: redakcja@zwolen24.pl

Kontakt z działem reklamy: reklama@arpass.pl lub 500-304-413
facebook