Dzisiaj jest poniedziałek, 21 maja 2018 r., 141 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
REGION: Sołtysi z gminy Gózd spotkali się z ministrem rolnictwa
Dodał: , 28-03-2017 09:59, odsłon: 1876
Fot. archiwum UG Gózd
Fot. archiwum UG Gózd

Spotkanie zorganizowano z okazji Dnia Sołtysa. Z ministrem rolnictwa Krzysztofem Jurgielem spotkało się kilkudziesięciu sołtysów z całej Polski. W tej grupie była również 8-osobowa reprezentacja gminy Gózd.

Z sołtysami spotkali się minister Krzysztof Jurgiel oraz podsekretarze stanu Rafał Romanowski i Ryszard Zarudzki. Okazją do tego był obchodzony 11 marca Dzień Sołtysa. W spotkaniu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi wzięło udział kilkudziesięciu sołtysów z całej Polski. Wśród nich było ośmiu mieszkańców gminy Gózd, którą reprezentowali: Anna Korza (Budy Niemianowskie), Stanisław Przepiórzyński (Drożanki), Karol Karcz (Grzmucin), Ryszard Tomczak (Kłonów), Andrzej Kamiński (Kłonówek Kolonia), Artur Stanios (Kuczki Kolonia), Wiesław Tęcza (Lipiny) oraz Artur Żaczek (Wojsławice).

 

Podczas spotkania sołtysi usłyszeli słowa uznania za codzienną pracę, godne reprezentowanie mieszkańców, wsłuchiwanie się w ich potrzeby oraz za wkład w rozwój lokalnych społeczności.

 

Spotkanie było również okazją do zaprezentowania bieżącej sytuacji w rolnictwie. Przedstawiciele kierownictwa resortu podsumowali miniony rok rządów i działania podejmowane na rzecz wsi i sektora rolno-spożywczego.

 

 

Z sołtysami z całej Polski spotkał się minister rolnictwa, Krzysztof Jurgiel.

 

Minister Krzysztof Jurgiel wspomniał o działaniach podejmowanych w kierunku zwiększenia konkurencyjności polskiego rolnictwa i gospodarki żywnościowej. Przypomniał o nowych ustawach, które pomogą we wzmocnieniu pozycji rolnika na rynku. Nawiązał także do prac prowadzonych nad konsolidacją inspekcji oraz agencji rolnych. Podkreślił znaczenie rolnictwa i obszarów wiejskich w Strategii na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju, którą to kwestię omówił wiceminister Ryszard Zarudzki.

 

Podczas spotkania odczytany został list Prezydenta RP Andrzeja Dudy, jako dowód uznania codziennej pracy sołtysów. W imieniu prezydenta życzenia przekazał sołtysom podsekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP Wojciech Kolarski.

 

Skontaktuj się z autorem tekstu:
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

Kronika
Zobacz więcej
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Gózd
Zobacz więcej
Gmina Policzna
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Gmina Zwoleń
Zobacz więcej
Powiat Zwoleń
Zobacz więcej
NOWOŚCI W WIRTUALNEJ GALERII HANDLOWEJ
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Zwolen24 to niezależne medium elektroniczne w Zwoleniu - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z redakcją:
tel. 501-572-992 - od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 do 16:00 (poza godzinami pracy istnieje możliwość pozostawienia wiadomości SMS lub MMS)
e-mail: redakcja@zwolen24.pl

Kontakt z działem reklamy: reklama@arpass.pl lub 500-304-413
facebook