Dzisiaj jest środa, 20 lutego 2019 r., 51 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Od 1 lipca karetka w Goździe. Ma być bezpieczniej na krajowej dwunastce
Dodał: , 02-07-2017 15:58, odsłon: 983

Od soboty (1.07) w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Goździe stacjonuje Zespół Ratownictwa Medycznego (ZRM) typu "S", w skład którego wchodzi ratownik lub pielęgniarka systemu i ratownik-kierowca. Niemożliwe stało się możliwe dzięki skutecznym zabiegom wójta gminy Gózd Pawła Dziewita. Decyzją wojewody karetka przeniesiona została z gminy Jedlnia-Letnisko.

Wójt Paweł Dziewit rozpoczynając swoją kadencję postanowił zrobić wszystko, aby zwiększyć poczucie bezpieczeństwa mieszkańców gminy. Zamierzeniem włodarza było stworzenie w Goździe swoistego „Centrum Ratownictwa”, czyli usytuowanie służb ratowniczych w jednym miejscu, tak aby znacznie ułatwić komunikację tych zespołóww sytuacjach zagrożenia życia, zdrowia, mienia i bezpieczeństwa. Plan urzeczywistnia się i już od 1 lipca w gminie stacjonuje karetka, a z końcem roku są duże szanse na przywrócenie policji. W ten sposób w grudniu br. w budynku jednostki OSP Gózd, która notabene  jest jednostką bardzo mobilną,  bardzo dobrze wyposażoną i wyszkoloną powinny stacjonować wszystkie służby odpowiedzialne za zdrowie i bezpieczeństwo obywateli (Ochotnicza Straż Pożarna, Podstawowy Zespół Ratownictwa Medycznego, Policja).

 

Ważnym czynnikiem przemawiającym za tym, by karetka pogotowia wyczekiwała właśnie w Goździe jest droga krajowa nr 12, która przebiega przez naszą gminę, a na której dochodzi do wielu kolizji i wypadków.ZRM będzie obsługiwał także część powiatu zwoleńskiego i lipskiego.

 

Warto przy tej okazji podkreślić fakt, iż Wojewoda Mazowiecki weryfikując System Ratownictwa Medycznego na Mazowszu wziął pod uwagę sugestie kilku włodarzy, w tym również naszą i zdecydował, by Gózd był miejscem stacjonowania PZRM. 

 

Gmina w ramach współpracy z Radomską Stacją Pogotowia Ratunkowego przygotowała odpowiednie warunki lokalowe dla zespołu wyjazdowego, czyli karetki i dyżurujących cała dobę ratowników. Wkrótce rozpoczną się prace związane z adaptacją pomieszczeń dla policji.

 

Skontaktuj się z autorem tekstu:
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

Kronika
Zobacz więcej
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Gózd
Zobacz więcej
Gmina Policzna
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Gmina Zwoleń
Zobacz więcej
Powiat Zwoleń
Zobacz więcej
OGŁOSZENIA PREMIUM
WSZYSTKIE +
NOWOŚCI W WIRTUALNEJ GALERII HANDLOWEJ
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Zwolen24 to niezależne medium elektroniczne w Zwoleniu - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z redakcją:
tel. 501-572-992 - od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 do 16:00 (poza godzinami pracy istnieje możliwość pozostawienia wiadomości SMS lub MMS)
e-mail: redakcja@zwolen24.pl

Kontakt z działem reklamy: reklama@arpass.pl lub 500-304-413
facebook