Dzisiaj jest niedziela, 22 lipca 2018 r., 203 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI

Duże inwestycje w gminie Gózd. Ponad milion złotych na remonty w Małęczynie, Podgórze, Klwatce Królewskiej i Kłonówku Wieś
Dodał: , 26-06-2017 13:05, odsłon: 492
Fot. Urząd Gminy Gózd
Fot. Urząd Gminy Gózd

Gmina Gózd inwestuje w szkoły, świetlice wiejskie i remizy strażackie. Tylko na tego rodzaju inwestycje w najbliższych miesiącach zostanie wydany ponad 1 milion złotych. Spora część pieniędzy to dotacje unijne z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich zdobyte dzięki wnioskom złożonym za pośrednictwem LGD "Dziedzictwo i Rozwój".

Inwestycje w infrastrukturę turystyczną, rekreacyjną i kulturalną prowadzone będą w kilku miejscowościach gminy Gózd.

 

Do 15 sierpnia mają zakończyć się prace przy termomodernizacji budynków szkół podstawowych w Małęczynie i Podgórze. Łączny koszt tych zadań to ponad 402 tysiące złotych.

 

W opracowaniu jest dokumentacja projektowo-kosztorysowa pod budowę sali gimnastycznej przy PSP w Klwatce Królewskiej. Koszt zadania, które wykonuje firma ART-DOR Usługi Projektowe Radom to 43 tysiące złotych.

 

Od czerwca trwają roboty przy przebudowie budynku świetlicy wiejskiej w Goździe. Planowany termin zakończenia to 30 listopada 2017. Całkowity koszt inwestycji to 277 tysięcy 875 złotych, z czego gmina zdobyła blisko 50% dofinansowanie środkami zewnętrznymi.

 

W tym roku ma być też realizowana rozbudowa remizy strażackiej z przystosowaniem pomieszczeń na świetlicę wiejską w miejscowości Kłonówek Wieś. Termin wykonania robót budowlanych to 30 listopada 2017. Szacunkowy koszt 328 tysięcy 431 złotych, a kwota dofinansowania wynosi 119 tysięcy 345 złotych.

 

Skontaktuj się z autorem tekstu:
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

Kronika
Zobacz więcej
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Gózd
Zobacz więcej
Gmina Policzna
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Gmina Zwoleń
Zobacz więcej
Powiat Zwoleń
Zobacz więcej
OGŁOSZENIA PREMIUM
WSZYSTKIE +
NOWOŚCI W WIRTUALNEJ GALERII HANDLOWEJ
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Zwolen24 to niezależne medium elektroniczne w Zwoleniu - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z redakcją:
tel. 501-572-992 - od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 do 16:00 (poza godzinami pracy istnieje możliwość pozostawienia wiadomości SMS lub MMS)
e-mail: redakcja@zwolen24.pl

Kontakt z działem reklamy: reklama@arpass.pl lub 500-304-413
facebook