Dzisiaj jest czwartek, 04 czerwca 2020 r., 156 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Fabryka Domów Bogucin
Ulicami Zwolenia przeszedł Marsz Niepodległości. Był też bieg na symbolicznym dystansie 1918 metrów
Dodał: , 17-11-2016 10:02, odsłon: 2668

Częścią zwoleńskich obchodów święta 11 Listopada były Marsz i Bieg Niepodległości na symbolicznym dystansie 1918 metrów. Patronat honorowy nad wydarzeniami objęła burmistrz Bogusława Jaworska. Organizatorami byli Publiczne Gimnazjum im. Jana Kochanowskiego, UMKS Orlęta oraz Stowarzyszenie "Zwoleń Biega".

W czwartek 10 listopada ulicami Zwolenia przeszedł Marsz Niepodległości. Inicjatywę drugi rok z rzędu zorganizowali nauczyciele PG im. Kochanowskiego. Marsz wyruszył spod Pomnika Nieznanego Żołnierza i po drodze zatrzymywał się w miejscach pamięci narodowej. W jego trakcie bardzo ciekawie o dziejach Zwolenia na przestrzeni lat opowiadał Cezary Imański, nauczyciel historii.

 

Uczestnikami marszu byli nie tylko uczniowie PG im. Kochanowskiego, ale też gimnazjaliści ze Strykowic Górnych, harcerze ZHR i uczniowie PSP im. Władysława Jagiełły. O Narodowym Święcie Niepodległości pamiętały również dzieci z Publicznego Przedszkola. I młodsi i starsi zapalili znicze pod Ścianą Straceń i w miejscach pamięci narodowej.

 

 

Marsz Niepodległości po raz drugi zorganizowało Publiczne Gimnazjum im. Kochanowskiego.

 

W godzinach popołudniowych odbył się I Bieg Niepodległości. Ponad 200 zawodników i zawodniczek wystartowało znad zalewu w Zwoleniu. Wśród nich byli uczniowie szkół z terenu gminy i powiatu, zawodnicy Stowarzyszenia "Zwoleń Biega", ale też swoich reprezentantów miało województwo lubelskie. Wszyscy otrzymali od burmistrz Bogusławy Jaworskiej pamiątkowe medale i biało-czerwone flagi, z którymi pokonali symboliczny dystans 1918 metrów.

 

 

Młodzież zapaliła znicze w miejscach pamięci narodowej.

 

 

Uczestnicy biegu pokonali symboliczny dystans 1918 metrów z biało-czerwonymi flagami w rękach.

 

 

W uroczystościach wzięli też udział samorządowcy z gminy i powiatu, burmistrz Bogusława Jaworska, starosta Waldemar Urbański i wicestarosta Arkadiusz Sulima.

 

Skontaktuj się z autorem tekstu:
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

Kronika
Zobacz więcej
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Policzna
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
OGŁOSZENIA PREMIUM
WSZYSTKIE +
NOWOŚCI W WIRTUALNEJ GALERII HANDLOWEJ
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Zwolen24 to niezależne medium elektroniczne w Zwoleniu - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z redakcją:
tel. 501-572-992 - od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 do 16:00 (poza godzinami pracy istnieje możliwość pozostawienia wiadomości SMS lub MMS)
e-mail: redakcja@zwolen24.pl

Kontakt z działem reklamy: reklama@arpass.pl lub 500-304-413
facebook