Dzisiaj jest poniedziałek, 14 października 2019 r., 287 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Arpass baner TOP
Udany przegląd twórczości dziecięcej w Zwoleniu. Wystąpiło blisko 500 małych artystów!
Dodał: , 24-05-2016 13:17, odsłon: 5015

Gwarnie, radośnie i artystycznie było w czwartek 12 maja w sali kina "Świt" w Zwoleniu. Po raz trzynasty odbył się Powiatowy Przegląd Twórczości Dziecięcej "Dzieci-Dzieciom". Na scenie zaprezentowało się 480 dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych powiatu zwoleńskiego. Organizatorami przeglądu byli Publiczne Przedszkole nr 1 oraz Dom Kultury w Zwoleniu.

Zaproszonych gości przywitały dyrektor Publicznego Przedszkola nr 1 Małgorzata Krok oraz dyrektor Domu Kultury Anna Wieczerzyńska. Imprezę poprowadziła Jolanta Markowska, nauczycielka z PP nr 1. Oficjalnego otwarcia przeglądu dokonali burmistrz Zwolenia Bogusława Jaworska i wicestarosta zwoleński Arkadiusz Sulima.

 

W trzynastej edycji Powiatowego Przeglądu Twórczości Dziecięcej "Dzieci-Dzieciom" uczestniczyły 24 zespoły dziecięce. Przez kilka godzin swoje talenty na scenie zaprezentowało 480 dzieci w wieku 3-6 lat z przedszkoli i szkół podstawowych powiatu zwoleńskiego.

 

Występy oceniało jury w składzie: sekretarz powiatu zwoleńskiego Edyta Sulima, przewodnicząca Społecznej Rady Programowej Domu Kultury w Zwoleniu Elżbieta Nowakowska oraz kierownik świetlic gminnych Anna Kuś.

 

 

Przegląd zorganizowały wspólnie Publiczne Przedszkole nr 1 oraz Dom Kultury w Zwoleniu. Uczestników oraz zaproszonych gości witały dyrektorki obu instytucji, Małgorzata Krok i Anna Wieczerzyńska.

 

Wyróżnienia otrzymały dzieci z Publicznego Przedszkola nr 1 za "Taniec pszczółek" oraz 5-latki z tego samego przedszkola za piosenkę ludową z układem tanecznym "W moim ogródecku". Zespoły przygotowały Agnieszka Piekarz i Małgorzata Pawlik-Paduch. Wśród wyróżnionych była również grupa 5-latków z Niepublicznego Przedszkola "Słoneczko" w Zwoleniu za taniec integracyjny przygotowany przez Karolinę Grzybowską i Dominikę Gawryś.

 

Dla wszystkich zespołów biorących udział w przeglądzie były nagrody rzeczowe oraz pamiątkowe dyplomy, a dla dzieci upominki.

 

 

Wsród występujących były dzieci z Przedszkola nr 1 w Zwoleniu, które wykonały "Taniec pszczółek". Opiekunem grupy była Agnieszka Piekarz.

 

W tegorocznej edycji przeglądu brały udział dzieci z: Publicznego Przedszkola nr 1 w Zwoleniu, Niepublicznego Przedszkola "Słoneczko", Szkół Podstawowych w Baryczy, Sycynie, Łaguszowie, Grabowie nad Wisłą, Mszadli Starej, Babinie, Kazanowie, Kowalkowie i Zwoleniu.

 

Patronat honorowy nad XIII Powiatowym Przeglądem Twórczości Dziecięcej "Dzieci-Dzieciom" sprawowali: starosta zwoleński Waldemar Urbański, burmistrz Zwolenia Bogusława Jaworska, wójt gminy Kazanów Teresa Pancerz-Pyrka, wójt gminy Przyłęk Marian Kuś oraz wójt gminy Policzna Tomasz Adamiec.

 

Skontaktuj się z autorem tekstu:
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

Kronika
Zobacz więcej
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Policzna
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Gmina Zwoleń
Zobacz więcej
Powiat Zwoleń
Zobacz więcej
OGŁOSZENIA PREMIUM
WSZYSTKIE +
NOWOŚCI W WIRTUALNEJ GALERII HANDLOWEJ
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Zwolen24 to niezależne medium elektroniczne w Zwoleniu - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z redakcją:
tel. 501-572-992 - od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 do 16:00 (poza godzinami pracy istnieje możliwość pozostawienia wiadomości SMS lub MMS)
e-mail: redakcja@zwolen24.pl

Kontakt z działem reklamy: reklama@arpass.pl lub 500-304-413
facebook