Dzisiaj jest niedziela, 16 czerwca 2019 r., 167 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
(WIDEO, ZDJĘCIA) Projekt edukacyjny Odkrywcy Nowych Możliwości w gminie Zwoleń
Dodał: KamZap, 03-03-2018 13:10, odsłon: 1207
fot. Kamil Zapora/Mariusz Grotkowski
fot. Kamil Zapora/Mariusz Grotkowski

Gmina Zwoleń w sierpniu ubiegłego roku rozpoczęła realizację projektu edukacyjnego, którego przeprowadzenie jest możliwe dzięki dofinansowaniu z Unii Europejskiej. Łączna wartość projektu opiewa na kwotę  1.706.415,11 zł., z czego 1.527.909,11 zł pochodzi ze środków unijnych. Wkład własny gminy wynosi ponad 178 tys. zł.

Projekt pod nazwą „Odkrywcy Nowych Możliwości w Gminie Zwoleń” będzie realizowany przez okres jednego roku szkolnego w 6 placówkach działających na terenie gminy. Przystąpią do niego uczniowie uczęszczający do Publicznej Szkoły Podstawowej w Baryczy, Zwoleniu i Sycynie oraz uczniowie szkół gimnazjalnych ze Zwolenia, Sydołu i Strykowic Górnych.

 


Głównym celem projektu jest poprawa potencjału edukacyjnego, rozwijanie kompetencji kluczowych, wzrost wiedzy i umiejętności oraz złagodzenie dysfunkcji utrudniających naukę u 865 uczniów, a także trwała poprawa jakości usług edukacyjnych szkół poprzez podniesienie kwalifikacji 30 nauczycieli oraz doposażenie bazy dydaktycznej szkół w nowoczesne pomoce. Ponadto projekt kształtować ma właściwe postawy i umiejętności niezbędne na rynku pracy.

Uczniowie zakwalifikowani do udziału w projekcie będą uczestniczyć między innymi w zajęciach podnoszących kompetencje językowe z języka angielskiego. W programie przewidziano również zajęcia z matematyki, przyrody, biologii, chemii, geografii, fizyki i szeroko pojętej informatyki oraz technologii informacyjno-komunikacyjnej. W projekcie uczestniczyć będą zarówno uczniowie zdolni jak i ci mający trudności z nauką i ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

 

 

 

 

Równy start


Zajęcia prowadzone w ramach projektu będą dostosowywane do potrzeb uczniów. Uczniowie zdolni będą uczestniczyć w zajęciach pozalekcyjnych prowadzonych za pomocą nowoczesnych metod z wykorzystaniem eksperymentu i nacisku na praktyczną stronę pozyskiwania wiedzy. Z kolei dla uczniów mających trudności w przyswajaniu wiedzy będą realizowane zajęcia mające na celu uzupełnianie ich  braków. Projekt przewiduje też wsparcie uczniów niepełnosprawnych. 

 

Wszystkie zajęcia prowadzone będą z wykorzystaniem metod wspierających rozwijanie przez uczniów postaw kreatywnych, przedsiębiorczych, inicjatywności i umiejętności pracy w grupach.

Projekt będzie realizowany dzięki środkom pozyskanym w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Zachęcamy również do obejrzenia pierwszego odcinka filmu na temat projektu „Odkrywcy Nowych Możliwości”.

 Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

Kronika
Zobacz więcej
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Policzna
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Gmina Zwoleń
Zobacz więcej
Powiat Zwoleń
Zobacz więcej
OGŁOSZENIA PREMIUM
WSZYSTKIE +
NOWOŚCI W WIRTUALNEJ GALERII HANDLOWEJ
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Zwolen24 to niezależne medium elektroniczne w Zwoleniu - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z redakcją:
tel. 501-572-992 - od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 do 16:00 (poza godzinami pracy istnieje możliwość pozostawienia wiadomości SMS lub MMS)
e-mail: redakcja@zwolen24.pl

Kontakt z działem reklamy: reklama@arpass.pl lub 500-304-413
facebook