Dzisiaj jest środa, 20 marca 2019 r., 79 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Niechronieni, ale bezpieczni
Dodał: MarBas, 30-11-2015 14:13, odsłon: 1667
fot. PSP w Grabowie nad Wisłą
fot. PSP w Grabowie nad Wisłą

„B&N – B jak Bezpieczny, N jak Niechroniony Uczestnik Ruchu Drogowego” - to nazwa projektu, jaki realizowany jest w tym roku w Publicznej Szkole Podstawowej im. Haliny Mirosławskiej w Grabowie nad Wisłą. W ramach projektu w placówce podejmowany jest szereg różnorodnych działań mających na celu edukację uczniów w zakresie bezpiecznego poruszania się po drogach.

Akcja wystartowała już na początku roku szkolnego. We wrześniu odbyły się dwa spotkania z funkcjonariuszami z Komendy Powiatowej Policji w Zwoleniu. Pod czujnym okiem policjantów uczniowie ćwiczyli w praktyce prawidłowe zachowania podczas przechodzenia przez przejście dla pieszych, a także poszerzali wiadomości z zakresu znajomości zasad ruchu drogowego dotyczących pieszych i rowerzystów.

Ale to nie wszystko

Uczniowie kl. V-VI z wychowawcami odbyli dwie wycieczki rowerowe, oczywiście wyposażeni w kamizelki odblaskowe. Ponadto powstała Szkolna Tablica Bezpieczenśtwa, na której pojawiły się ulotki i informacje o konieczności noszenia odblasków. Na zajęciach technicznych młodzież samodzielnie projektowała i wykonywała odblaski do swoich plecaków.

Ruszyli w teren

27.11.2015 r. odbył się Marsz Bezpieczeństwa. Uczniowie przygotowali transparenty z hasłami promującymi noszenie odblasków oraz ulotki informacyjne, przygotowane na zajęciach komputerowych i ubrani w kamizelki odblaskowe wspólnie z wychowawcami przemierzyli pieszo blisko 8 km. zachęcając mieszkańców najbliższej okolicy do przyłączenia się do akcji i noszenia elementów odblaskowych.

Magda Baryłka, red  
Skontaktuj się z autorem tekstu: MarBas
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

Kronika
Zobacz więcej
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Policzna
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Gmina Zwoleń
Zobacz więcej
Powiat Zwoleń
Zobacz więcej
OGŁOSZENIA PREMIUM
WSZYSTKIE +
DAM PRACE - RECEPCJONISTKA
DAM PRACE - RECEPCJONISTKA
ZATRUDNIĘ OSOBĘ DO PRACY NA RECEPCJI. KONTAKT: 519 188 682
NOWOŚCI W WIRTUALNEJ GALERII HANDLOWEJ
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Zwolen24 to niezależne medium elektroniczne w Zwoleniu - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z redakcją:
tel. 501-572-992 - od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 do 16:00 (poza godzinami pracy istnieje możliwość pozostawienia wiadomości SMS lub MMS)
e-mail: redakcja@zwolen24.pl

Kontakt z działem reklamy: reklama@arpass.pl lub 500-304-413
facebook