Dzisiaj jest niedziela, 19 maja 2019 r., 139 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
columbusenergy
Magiczny teatr z Sycyny. Dzieci wystawiły Kota w butach
Dodał: anex, 21-04-2015 10:47, odsłon: 7151

 

Uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej w Sycynie wystawili przedstawienie "Kot w butach" podczas IV Pionkowskiego Konkursu Talentów w języku angielskim i zajęli II miejsce.

Dzieci uczestniczyły w warsztatach teatralnych, które zostały zrealizowanie na przełomie marca i kwietnia. Zajęcia poprowadził Bartosz Pietrzyk słuchacz Akademii Teatralno- Wokalnej Jerzego Turowicza w Lublinie, aktor współpracujący z Filharmonią Lubelską i Teatrem Kameralnym w Lublinie. W ramach warsztatów dzieci poznały podstawy emisji głosu i dykcji. 

 

Zwieńczeniem spotkań był spektakl w języku angielskim opowiadający o perypetiach znanego wszystkim Kota w Butach. Sztuka została zaprezentowana 14 kwietnia 2015 roku (wtorek) na IV Pionkowskim Konkursie Teatrów w języku angielskim w tamtejszym Domu Kultury, gdzie PSP Sycyna zajęła II miejsce. Uczniowie PSP w Sycynie zostali przygotowani przez nauczycielkę języka angielskiego – Martynę Pietrzyk oraz przez Bartosza Pietrzyka. Młodzież miała okazję sprawdzenia się w warunkach współczesnych konwencji teatralnych polegających na minimalizmie scenicznym i umowności słowa i gestu, młodzi adepci sprostali zadaniu z łatwością, co potwierdzają zdobyte laury. Uczestnicy zdobyli także pamiątkowe dyplomy i zdjęcia, nagrody książkowe oraz nagrody w postaci sprzętu elektronicznego.


Skontaktuj się z autorem tekstu: anex
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
Brawo z dziewięciu szkół drugie miejsce!!!!!
22-04-2015, 07:45:46
+ 2
0
odpowiedz

Kronika
Zobacz więcej
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Policzna
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Gmina Zwoleń
Zobacz więcej
Powiat Zwoleń
Zobacz więcej
OGŁOSZENIA PREMIUM
WSZYSTKIE +
NOWOŚCI W WIRTUALNEJ GALERII HANDLOWEJ
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Zwolen24 to niezależne medium elektroniczne w Zwoleniu - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z redakcją:
tel. 501-572-992 - od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 do 16:00 (poza godzinami pracy istnieje możliwość pozostawienia wiadomości SMS lub MMS)
e-mail: redakcja@zwolen24.pl

Kontakt z działem reklamy: reklama@arpass.pl lub 500-304-413
facebook