Dzisiaj jest niedziela, 16 czerwca 2019 r., 167 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
(WIDEO, ZDJĘCIA) Projekt edukacyjny Odkrywcy Nowych Możliwości w gminie Zwoleń część 2
Dodał: KamZap, 06-03-2018 13:30, odsłon: 1233
fot. KZ
fot. KZ

Gmina Zwoleń w sierpniu ubiegłego roku rozpoczęła realizację projektu edukacyjnego, którego przeprowadzenie jest możliwe dzięki dofinansowaniu z Unii Europejskiej. Łączna wartość projektu opiewa na kwotę  1.706.415,11 zł., z czego 1.527.909,11 zł pochodzi ze środków unijnych. Wkład własny gminy wynosi ponad 178 tys. zł.

W ramach projektu Odkrywcy Nowych Możliwości prowadzone są zajęcia podnoszące kompetencje na rynku pracy z dziedzin przyrodniczych. Wśród zajęć znajdują się lekcje z przyrody, chemii, fizyki geografii i biologii. Założenia programowe projektu to m.in. doposażenie placówek szkolnych w nowoczesne pomoce naukowe takie jak: mikroskopy, komputery, modele, szkło laboratoryjne, ale również  tablice interaktywne, komputery i drukarki 3D.

 - Wchodzimy w tę dobę informatyzacji. To już nie jest tylko odejście od tradycyjnej tablicy kredowej, ale wejście w etap korzystania ze sprzętu wysokiej klasy i wydaję mi się, że jest to jedna najlepszych stron całego projektu, ponieważ ten sprzęt zostanie nam na lata – mówiła koordynatorka projektu Iwona Siwierska.

Nowe wyposażenie sal lekcyjnych daje uczniom możliwość przeprowadzania pewnych eksperymentów i doświadczeń samodzielnie pod okiem nauczyciela dzięki czemu nauka może być o wiele bardziej efektywna i efektowna. Nauka doświadczalna rozwija u dzieci wyobraźnie i uczy rozwiązywania naukowych problemów.

 - Jestem pełna podziwu wobec tego co udało nam się osiągnąć w tak krótkim czasie, ponieważ realizujemy projekt dopiero pół roku, ale to co udało nam się do tej pory zakupić i doposażyć różnego rodzaju pracownie na pewno pozwoli nam w przyszłości osiągać świetne wyniki – podkreśliła Iwona Siwierska.

Zachęcamy do obejrzenia drugiego odcinka filmu na temat projektu „Odkrywcy Nowych Możliwości”.

 Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

Kronika
Zobacz więcej
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Policzna
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Gmina Zwoleń
Zobacz więcej
Powiat Zwoleń
Zobacz więcej
OGŁOSZENIA PREMIUM
WSZYSTKIE +
NOWOŚCI W WIRTUALNEJ GALERII HANDLOWEJ
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Zwolen24 to niezależne medium elektroniczne w Zwoleniu - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z redakcją:
tel. 501-572-992 - od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 do 16:00 (poza godzinami pracy istnieje możliwość pozostawienia wiadomości SMS lub MMS)
e-mail: redakcja@zwolen24.pl

Kontakt z działem reklamy: reklama@arpass.pl lub 500-304-413
facebook