Dzisiaj jest środa, 20 marca 2019 r., 79 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Zwoleń pamięta o bohaterach! Za nami uroczystości upamiętniające tragiczne wydarzenia!
Dodał: KamZap, 10-04-2018 19:21, odsłon: 609
fot. UG Zwoleń
fot. UG Zwoleń

Uroczysta msza święta, przemarsz delegacji ulicami miasta, złożenie kwiatów i okolicznościowe przemówienie Burmistrz Zwolenia Bogusławy Jaworskiej. Tak wyglądały w Zwoleniu uroczystości upamiętniające tragiczne wydarzenia dla naszego narodu, zarówno te sprzed 78 lat w Katyniu, 74 lat w Zwoleniu, jak i te sprzed 8 lat w Smoleńsku. Mieszkańcy miasta i gminy Zwoleń te trzy ważne wydarzenia upamiętnili w niedzielę, 8 kwietnia.

Tradycyjnie nie zabrakło też harcerzy, którzy przy pomniku pełnili honorową wartę.

 


Po mszy świętej zebrani prowadzeni przez poczty sztandarowe przemaszerowali pod Pomnik Męczeństwa, Krzyż Katyński i tablicę upamiętniającą tragedię smoleńską.

 

 

Po mszy świętej uroczystości przeniosły się pod Pomnik Męczeństwa i Krzyż Katyński, gdzie po oddaniu hołdu przez sztandary przedstawiciele władz oraz instytucji złożyli pamiątkowe wiązanki.

 


Kwiaty złożyli przedstawiciele Gminy Zwoleń na  czele z Burmistrz Zwolenia Bogusławą Jaworską.

 

Okolicznościowe przemówienie wygłosiła Burmistrz Zwolenia Bogusława Jaworska, która podkreśliła fakt, że swoją obecnością oddajemy hołd i szacunek naszym rodakom, którzy stracili życie dla Ojczyzny.

 

Burmistrz Zwolenia Bogusława Jaworska przypomniała nie tylko krótką historię tragicznych wydarzeń sprzed wielu lat ale również zwróciła uwagę obecnych na tragicznie zmarłych 8 lat temu w katastrofie pod Smoleńskiem. Przypomniała wszystkim, że wśród nich był między innymi Prezydent Polski, jego małżonka i jeden z naszych mieszkańców – Paweł Janeczek porucznik Biura Ochrony Rządu. 

 

Burmistrz Jaworska w swoim przemówieniu apelowała o jedność rodaków i wzajemne zrozumienie oraz poszanowanie. Dzięki tym wartościom nasz kraj, nasza Ojczyzna nie tylko będzie się rozwijała ale również będzie stawała się coraz piękniejsza dla dobra nas wszystkich. Musimy pamiętać o tym, że wolność nie została nam dana raz na zawsze. Tak naprawdę każdy z nas powinien zabiegać o to, by czasy niepokoju i wojny nigdy nie wróciły.  
Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

Kronika
Zobacz więcej
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Policzna
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Gmina Zwoleń
Zobacz więcej
Powiat Zwoleń
Zobacz więcej
OGŁOSZENIA PREMIUM
WSZYSTKIE +
DAM PRACE - RECEPCJONISTKA
DAM PRACE - RECEPCJONISTKA
ZATRUDNIĘ OSOBĘ DO PRACY NA RECEPCJI. KONTAKT: 519 188 682
NOWOŚCI W WIRTUALNEJ GALERII HANDLOWEJ
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Zwolen24 to niezależne medium elektroniczne w Zwoleniu - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z redakcją:
tel. 501-572-992 - od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 do 16:00 (poza godzinami pracy istnieje możliwość pozostawienia wiadomości SMS lub MMS)
e-mail: redakcja@zwolen24.pl

Kontakt z działem reklamy: reklama@arpass.pl lub 500-304-413
facebook