Dzisiaj jest sobota, 16 lutego 2019 r., 47 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
XXIII Przegląd Dorobku Artystycznego Klubów Seniora Ziemi Radomskiej
Dodał: KamZap, 12-07-2018 08:34, odsłon: 362
Fot. UM Zwoleń
Fot. UM Zwoleń

W niedzielę, 8 lipca w Sycynie odbył się XXIII Przegląd Dorobku Artystycznego Klubów Seniora Ziemi Radomskiej. W tym roku na przeglądzie zaprezentowało się  trzynaście zespołów z regionu radomskiego, nie zabrakło także satyrycznego przedstawienia „Poczekalnia ZOZ” w wykonaniu Sycyńskiego Kabaretu oraz  występu młodego pokolenia – zespołu „Sycyniaczki” działającego przy bibliotece w Sycynie.

 

Przegląd poprzedziły warsztaty wokalne „Cała sala śpiewa”, które poprowadzili: Joanna Nawrot i Dariusz Stokowiec oraz recital Sylwii Zelek, laureatki Festiwalu Międzynarodowego im. Anny German. Uczestnicy warsztatów ćwiczyli dykcję oraz różne techniki wokalne. Ponadto wspólnie zaśpiewali pieśń „Usta milczą, dusza śpiewa”, a także podjęli próbę wykonania w dwugłosie pieśni „Panie Janie”.

 

Warsztaty odbyły się w ramach projektu rządowego Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej ASOS. Projekt prowadzony jest przez Ligę Kobiet Polskich i Stowarzyszenie Współpracy Polska-Wschód.

 

 

Sylwia Zelek podbiła serca publiczności piosenkami Anny German.

 

 

Inicjatorem recitalu był profesor Henryk Bednarczyk prezes Stowarzyszenia Oświatowego Sycyna.

 

Uroczystego otwarcia wydarzenia dokonała Burmistrz Zwolenia Bogusława Jaworska, która nie tylko przywitała przybyłych gości i uczestników przeglądu, ale również podziękowała profesorowi Henrykowi Bednarczykowi za szereg działań na rzecz Sycyny.

 

Część oficjalną przeglądu zakończyło wspólne odśpiewanie Roty, do którego zaproszono zarówno organizatorów wydarzenia, gości, jak i wszystkich uczestników. Burmistrz Jaworska podkreśliła, że bieżący rok jest rokiem wyjątkowym, poświęconym Ojczyźnie i drodze, którą musiała przejść by być wolna, dlatego też wydarzeniom realizowanym na przestrzeni roku towarzyszą akcenty patriotyczne.

 

W przeglądzie uczestniczyło trzynaście zespołów, które przyjechały do Sycyny ze Zwolenia, Kozienic, Garbatki-Letnisko, Magnuszewa, Pionek, Radomia, Warki, Czarnolasu oraz Augustowa.

Wśród występujących nie zabrakło również gospodarzy, którzy nie tylko zaprezentowali się w przeglądzie ale również zadbali o dobry humor obecnych, odgrywając satyryczną scenkę „Poczekalnia ZOZ”.

 

 

Na zakończenie wystąpił zespół dziecięcy „SYCYNIACZKI” działający przy Bibliotece w Sycynie.

 

Organizatorami XXIII Przeglądu Dorobku Artystycznego Klubów Seniora Ziemi Radomskiej byli: Stowarzyszenie Dziedzictwo i Rozwój, Burmistrz Zwolenia Bogusława Jaworska, Starosta Zwoleński Waldemar Urbański, Stowarzyszenie Oświatowe SYCYNA oraz Koło Gospodyń Wiejskich w Sycynie.Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

Kronika
Zobacz więcej
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Gózd
Zobacz więcej
Gmina Policzna
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Gmina Zwoleń
Zobacz więcej
Powiat Zwoleń
Zobacz więcej
OGŁOSZENIA PREMIUM
WSZYSTKIE +
NOWOŚCI W WIRTUALNEJ GALERII HANDLOWEJ
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Zwolen24 to niezależne medium elektroniczne w Zwoleniu - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z redakcją:
tel. 501-572-992 - od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 do 16:00 (poza godzinami pracy istnieje możliwość pozostawienia wiadomości SMS lub MMS)
e-mail: redakcja@zwolen24.pl

Kontakt z działem reklamy: reklama@arpass.pl lub 500-304-413
facebook