Dzisiaj jest czwartek, 22 sierpnia 2019 r., 234 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
WAKEPARK  Pionki
Wyprawka Szkolna 2013/2014!
Dodał: M_Celi, 20-08-2013 07:12, odsłon: 1835

Nowy rok szkolny zbliża się nieubłagalnie. Niestety początek roku szkolnego wiąże się niemal dla większości rodziców z dużymi wydatkami. Ciągłe zmiany w podstawach programowych przekładają się na konieczność zakupu nowych podręczników.

Szkoły w naszym powiecie uczestniczą w rządowym programie „Wyprawka szkolna”, dzięki któremu część poniesionych wydatków związanych z wyposażeniem ucznia może zostać zwrócona. To już ostatni dzwonek by ubiegać się o zwrot poniesionych kosztów!


Jak pokazują badania, co drugi rodzić nie wie, że może mu przysługiwać częściowy zwrot pieniędzy za szkolną wyprawkę. Pamiętajmy jednak, że o wsparciu finansowym decyduje kryterium finansowe.


Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z lipca tego roku dofinansowaniem do zakupu podręczników w roku szkolnym 2013/2014 będą objęci:

- uczniowie klas I szkoły podstawowej pochodzący z rodzin, w których dochód na osobę w rodzinie nie przekracza 539 zł netto.


- uczniowie klas II, III i V szkoły podstawowej, pochodzący z rodzin, w których dochód nie przekracza 456 zł netto na osobę w rodzinie.


Uczniowie klas: I-III szkoły podstawowej mogą ubiegać o dopłatę w wysokości do 225 zł, a ich starsi koledzy z klas V do 325 złotych.


O zwrot kosztów poniesionych na zakup wyprawki mogę się również ubiegać rodzice uczniów niepełnosprawnych, posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego. Uczniowie niepełnosprawni w szkole podstawowej do zakupu podręczników otrzymają do 770 zł, a w gimnazjum do 607 złotych.

Dodatkowo wójt gminy, burmistrz lub prezydent miasta może zadecydować, że 5 proc. z przyznanej mu puli, zostanie przeznaczone dla rodzin wielodzietnych, czyli takich, w których jest, co najmniej trójka dzieci. W tym wypadku kryterium dochodowe nie ma żadnego znaczenia.


Warto dodać, że rząd przeznaczył na program „Wyprawka szkolna” 180 milionów złotych. Co pozwoli jednak skorzystać ze wsparcia finansowego tylko 575 tys. uczniom.


Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do kontaktu z dyrektorami szkół, oraz pracownikami samorządów. Tam uzyskacie Państwo szczegółowe informacje do kiedy, i gdzie należy składać wnioski.

Skontaktuj się z autorem tekstu: M_Celi
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

Kronika
Zobacz więcej
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Policzna
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Gmina Zwoleń
Zobacz więcej
Powiat Zwoleń
Zobacz więcej
OGŁOSZENIA PREMIUM
WSZYSTKIE +
NOWOŚCI W WIRTUALNEJ GALERII HANDLOWEJ
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Zwolen24 to niezależne medium elektroniczne w Zwoleniu - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z redakcją:
tel. 501-572-992 - od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 do 16:00 (poza godzinami pracy istnieje możliwość pozostawienia wiadomości SMS lub MMS)
e-mail: redakcja@zwolen24.pl

Kontakt z działem reklamy: reklama@arpass.pl lub 500-304-413
facebook