Dzisiaj jest środa, 20 marca 2019 r., 79 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Wszyscy radni byli na tak. Zarząd Powiatu w Zwoleniu jednogłośnie dostał absolutorium za 2015 rok
Dodał: , 29-06-2016 13:30, odsłon: 3163

Podczas czerwcowej sesji Rady Powiatu w Zwoleniu najważniejszym punktem obrad było udzielenie absolutorium Zarządowi Powiatu z tytułu wykonania budżetu za 2015 rok. Trzynastu obecnych podczas obrad radnych zgodnie udzieliło aprobaty dla działań Zarządu Powiatu związanych z wykonaniem ubiegłorocznego budżetu.

Na XVI sesji Rady Powiatu w Zwoleniu, która odbyła się w poniedziałek 27 czerwca, najważniejszym punktem porządku obrad było rozpatrzenie sprawozdania finansowego, sprawozdania z wykonania budżetu Powiatu Zwoleńskiego za 2015 rok oraz informacji o stanie mienia Powiatu Zwoleńskiego za 2015 rok.

 

POZYTYWNA OPINIA RIO I KOMISJI REWIZYJNEJ

Przedłożone przez organ wykonawczy sprawozdanie z wykonania budżetu Powiatu Zwoleńskiego za 2015 rok uzyskało pozytywną opinię Regionalnej Izby Obrachunkowej, jak również Komisji Rewizyjnej Rady Powiatu w Zwoleniu, która na swoim posiedzeniu w dniu 11 maja podjęła uchwałę w sprawie wniosku o udzielenie absolutorium Zarządowi Powiatu w Zwoleniu. Następnie wniosek Komisji Rewizyjnej został pozytywnie zaopiniowany przez Regionalna Izbę Obrachunkową. Została podjęta uchwała w sprawie udzielenia Zarządowi Powiatu w Zwoleniu absolutorium z tytułu wykonania budżetu za 2015 rok.

 

W głosowaniu za udzieleniem absolutorium Zarządowi Powiatu w Zwoleniu wzięło udział 13 obecnych na sesji radnych. Wszyscy jednogłośnie opowiedzieli się za przyjęciem uchwały w tej sprawie.

 

 

Starosta Waldemar Urbański podziękował radnym powiatowym za wspólną i merytoryczną pracę.

 

Po podjęciu tak ważnej dla Zarządu Powiatu w Zwoleniu uchwały, głos zabrał Starosta Zwoleński Waldemar Urbański. Podziękował radnym powiatu zwoleńskiego za wspólną merytoryczną pracę, której efekty widoczne są w całym powiecie, a także za ich wkład we współpracę z samorządami gminnymi, która owocuje wieloma wspólnie zrealizowanymi przedsięwzięciami. Zrozumienie przez radnych powiatu wzajemnych potrzeb przyczynia się do zrównoważonej poprawy jakości życia mieszkańców całego powiatu. Podkreślił, że zadania, które były realizowane do tej pory i te znajdujące się w planach na najbliższe lata są odpowiedzią na społeczne zapotrzebowanie i nie mają zabarwienia politycznego. Wsłuchiwanie się w głosy mieszkańców skutkuje trafnymi inwestycjami służącymi całej lokalnej społeczności. Podziękował także, za sprawną i profesjonalną pracę pracowników Starostwa Powiatowego w Zwoleniu.

 

Szczegółowe informacje dotyczące realizacji budżetu powiatu zwoleńskiego w 2015 roku, zawierające realizację dochodów, wydatków, wykonanie zadań inwestycyjnych, można znaleźć w sprawozdaniu z wykonania budżetu Powiatu Zwoleńskiego za 2015 rok.

 

 

W sesji uczestniczyło 13 radnych. Wszyscy głosowali za udzieleniem absolutorium Zarządowi Powiatu za 2015 rok.

 

Skontaktuj się z autorem tekstu:
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

Kronika
Zobacz więcej
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Policzna
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Gmina Zwoleń
Zobacz więcej
Powiat Zwoleń
Zobacz więcej
OGŁOSZENIA PREMIUM
WSZYSTKIE +
DAM PRACE - RECEPCJONISTKA
DAM PRACE - RECEPCJONISTKA
ZATRUDNIĘ OSOBĘ DO PRACY NA RECEPCJI. KONTAKT: 519 188 682
NOWOŚCI W WIRTUALNEJ GALERII HANDLOWEJ
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Zwolen24 to niezależne medium elektroniczne w Zwoleniu - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z redakcją:
tel. 501-572-992 - od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 do 16:00 (poza godzinami pracy istnieje możliwość pozostawienia wiadomości SMS lub MMS)
e-mail: redakcja@zwolen24.pl

Kontakt z działem reklamy: reklama@arpass.pl lub 500-304-413
facebook