Dzisiaj jest środa, 20 marca 2019 r., 79 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
[zdjęcia] Wigilia dla osób starszych i samotnych
Dodał: MaG, 24-12-2017 10:22, odsłon: 1014
fot.UGG
fot.UGG

To było wyjątkowe spotkanie opłatkowe osób starszych i samotnych. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele samorządu lokalnego wójt Paweł Dziewit oraz ks. Mariusz Morawski z parafii pw. św. Józefa Oblubieńca NMP w Kuczkach-Kolonii.

Inicjatorkami wigilijnego spotkania były panie należące do Koła Gospodyń Wiejskich z Lipin, zaś organizatorami: Urząd Gminy,  Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Goździe oraz panie ze świetlic wiejskich.

 

Spotkanie rozpoczął gospodarz gminy Paweł Dziewit, który powitał wszystkich zebranych, podziękował im za przybycie oraz złożył najserdeczniejsze życzenia zdrowych, spokojnych, rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia.  Obecni na spotkaniu goście mogli liczyć także na ciepłe słowa duszpasterza. Ks. Mariusz po odczytaniu fragmentu pisma św. i poświęceniu opłatków, odniósł się do wyjątkowości tego okresu oraz skierował do mieszkańców gminy życzenia radosnych świat, a  w szczególności życzenia błogosławieństwa Bożego.

 

 

Spotkanie uświetnił piękny występ uczniów klasy II i III  Szkoły Podstawowej w Goździe, którzy zaprezentowali, przygotowane pod kierunkiem pani Jolanty Skiby i pani Anity Król, przestawienie jasełkowe. Występ ten wprowadził wszystkich uczestników spotkania we wspaniały, świąteczny nastrój.

 

Zgromadzeni goście podzielili się opłatkiem – symbolem miłości, zgody, pojednania oraz złożyli sobie życzenia.  O wigilijne potrawy zadbały panie z KGW Lipiny. Goście mogli skosztować m.in. czerwonego barszczu z uszkami, gołąbków z pieczarkami, pierogów, ryb w różnej postaci a także pysznych ciast.

 

 

Miłą niespodziankę przygotowały panie ze świetlic wiejskich, które obdarowały wszystkich uczestników spotkania przygotowanymi przez siebie i swoich podopiecznych lukrowanymi piernikami.

 

Zaproszone osoby starsze i samotne żegnając się, dziękowały Wójtowi Gminy Pawłowi Dziewitowi za zorganizowania uroczystości wigilijnej, która była dla nich okazją do spotkania starych znajomych, okazją do rozmów o czasach minionych a także o nadziejach związanych z nadchodzącym nowym rokiem. Seniorzy podkreślali, iż otrzymując zaproszenie na spotkanie opłatkowe  poczuli  się zauważeni, potrzebni i docenieni.Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

Kronika
Zobacz więcej
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Policzna
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Gmina Zwoleń
Zobacz więcej
Powiat Zwoleń
Zobacz więcej
OGŁOSZENIA PREMIUM
WSZYSTKIE +
DAM PRACE - RECEPCJONISTKA
DAM PRACE - RECEPCJONISTKA
ZATRUDNIĘ OSOBĘ DO PRACY NA RECEPCJI. KONTAKT: 519 188 682
NOWOŚCI W WIRTUALNEJ GALERII HANDLOWEJ
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Zwolen24 to niezależne medium elektroniczne w Zwoleniu - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z redakcją:
tel. 501-572-992 - od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 do 16:00 (poza godzinami pracy istnieje możliwość pozostawienia wiadomości SMS lub MMS)
e-mail: redakcja@zwolen24.pl

Kontakt z działem reklamy: reklama@arpass.pl lub 500-304-413
facebook