Dzisiaj jest sobota, 07 grudnia 2019 r., 341 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
W sobotę w Zwoleniu VII Memoriał Władysława Kramczyka. Szykuje się wyjątkowa impreza piłkarska
Dodał: MaG, 30-11-2018 20:02, odsłon: 1476

W sobotę rozegrany zostanie już VII Memoriał Władysława Kramczyka. 10 drużyn z rocznika 2008 rywalizować będzie w Zwoleniu. Wystąpią ekipy z regionu radomskiego i z terenu województwa mazowieckiego. Zagrają też gospodarze Zwolenianka Zwoleń.


Władysław Kramczyk zmarł 29 grudnia 2011 roku w wieku 68 lat. Przez 12 lat był prezesem Radomskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej. Pełnił też fukcję radnego Rady Miejskiej w Radomiu. Był działaczem, przyjacielem sportu, wielkim sympatykiem futbolu, szczególnie w wydaniu młodzieżowym. Po jego śmierci radomski okręg corocznie organizuje futbolowe memoriały. Za każdym razem rywalizują drużyny 10 latków, za każdym razem imprezy odbywają się w innym mieście regionu radomskiego, wszak prezes Kramczyk wszędzie miał wielu przyjaciół. 

- Imprezę organizujemy tak, jakby chciał tego Władysław Kramczyk. Uwielbiał patrzeć na rywalizację najmłodszych, bo futbol dziecięcy jest pełen prawdziwych emocji. Jest nieskazitelny, a dzieci nie kalkulują. Za każdym razem oglądamy imprezę pełną emocji, gdzie jest ogromna radość po zwycięstwie, ale też wielki smutek po porażkach - mówi Sławomir Pietrzyk, prezes radomskiego okręgu, który wiele lat współpracował z Władysławem Kramczykiem.

W tym roku organizację memoriału powierzono Zwoleniowi. Bardzo mocno zaangażowały się władze samorządowe.

- Zarówno poprzednia pani burmistrz Bogusława Jaworska, jak i niedawno wybrany burmistrz Arkadiusz Sulima, a także starostwo zwoleńskie, mocno zaangażowały się w organizację tego memoriału. O poziom sportowy również się nie martwię, bo zagrają najlepsze ekipy z regionu radomskiego, w tym roczniku i mocne zespoły z terenu Mazowsza. Serdecznie zachęcam kibiców do kibicowania - dodaje prezes Pietrzyk.

W ostatnich dwóch latach, memoriał Kramczyka wygrywały ekipy spoza regionu radomskiego. W Kozienicach triumfował Znicz Pruszków, a rok wcześniej w Warce zwyciężyła Football Academy Gostynin. W poprzednich latach zwyciężały również: Broń Radom, Radomiak Radom i Mazowsze Grójec. Jak będzie tym, razem? Tego nie wie nikt. Zagra siedem zespołów z regionu radomskiego. Oprócz gospodarzy Zwolenianki Zwoleń, wystąpią też drużyny, które jesienią w ligowych rozgrywkach zajęły pierwsze, lub drugie miejsce w swoich grupach.  Spoza regionu radomskiego z zaproszenia skorzystały silne drużyny, Pogoni Siedlce, Korony Ostrołęka i Delty Warszawa.

Grupa A: Energia Kozienice, Talencik Radom, Broń Radom, Bielik Wierzbica, Delta Warszawa.
Grupa B: Młodzik Radom, Radomiak Radom, Pogoń Siedlce, Zwolenianka Zwoleń, Korona Ostrołęka. Mecze w grupach rozpoczną sie o godz. 9. Mecze o poszczególne miejsca zaplanowano na godz. 15.15, mecz o trzecie miejsce o godz. 16.15, zaś finał o godz. 16.35.  Mecze odbywać się będą w hali ZSRT w Zwoleniu, ul. Wojska Polskiego 78.

    
Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

Kronika
Zobacz więcej
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Policzna
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Gmina Zwoleń
Zobacz więcej
Powiat Zwoleń
Zobacz więcej
OGŁOSZENIA PREMIUM
WSZYSTKIE +
NOWOŚCI W WIRTUALNEJ GALERII HANDLOWEJ
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Zwolen24 to niezależne medium elektroniczne w Zwoleniu - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z redakcją:
tel. 501-572-992 - od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 do 16:00 (poza godzinami pracy istnieje możliwość pozostawienia wiadomości SMS lub MMS)
e-mail: redakcja@zwolen24.pl

Kontakt z działem reklamy: reklama@arpass.pl lub 500-304-413
facebook