Dzisiaj jest środa, 20 lutego 2019 r., 51 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Umowa na renowację kanalizacji w ul. Świętej Anny podpisana! Wykonawca przebuduje ją metodą bezwykopową!
Dodał: KamZap, 13-07-2018 09:25, odsłon: 678
Fot. UM Zwoleń
Fot. UM Zwoleń

W czwartek, 5 lipca w Urzędzie Miejskim w Zwoleniu burmistrz Zwolenia Bogusława Jaworska podpisała umowę na wykonanie zadania pn. „Przebudowa sieci kanalizacji sanitarnej w ul. Świętej Anny w Zwoleniu”. Realizacją inwestycji zajmie się radomskie Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe „Techpol” Sławomir Kruk.

Umowę na wykonanie zadania z wyłonionym w przetargu wykonawcą podpisała Burmistrz Zwolenia Bogusława Jaworska.  Wykonawcę reprezentował właściciel przedsiębiorstwa Sławomir Kruk.

 

Przedmiotem zamówienia jest przebudowa odcinka istniejącej sieci kanalizacji sanitarnej w ul. Świętej Anny polegająca na renowacji metodą bezwykopową sieci wraz z remontem 3 studni kanalizacyjnych, przy pomocy technologii rękawa. Ponadto wykonawca zobowiązuje się do wykonania inspekcji wizualnej kamerą po czyszczeniu i po renowacji.

 

Postępowanie przetargowe na realizację tego zadania ogłaszane było dwukrotnie. Pierwszy przetarg został unieważniony, ponieważ żadna firma nie złożyła oferty. Z kolei do drugiego przystąpiło tylko jedno przedsiębiorstwo, które swoje prace wyceniło na kwotę ponad 295 tysięcy złotych.

 

W związku z rozpoczętą w maju przebudową ul. Świętej Anny oraz złym stanem odcinka sieci gmina nie mogła pozwolić sobie na odsunięcie w czasie zaplanowanej renowacji i unieważnienie postępowania przetargowego ze względu na wysoką cenę.

 

Warto podkreślić, że obecnie samorządy w kraju borykają się z problemami z wyłanianiem wykonawców do realizacji różnych zadań. Wielokrotnie, ogłaszane przetargi są unieważniane. Główną przyczyną tego stanu są nie tylko wysoko wyceniane przez potencjalnych wykonawców zadania, co podyktowane jest m.in. wzrostem kosztów pracy, usług czy produktów oraz brakiem pracowników, ale również brak składanych ofert.  
Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

Kronika
Zobacz więcej
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Gózd
Zobacz więcej
Gmina Policzna
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Gmina Zwoleń
Zobacz więcej
Powiat Zwoleń
Zobacz więcej
OGŁOSZENIA PREMIUM
WSZYSTKIE +
NOWOŚCI W WIRTUALNEJ GALERII HANDLOWEJ
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Zwolen24 to niezależne medium elektroniczne w Zwoleniu - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z redakcją:
tel. 501-572-992 - od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 do 16:00 (poza godzinami pracy istnieje możliwość pozostawienia wiadomości SMS lub MMS)
e-mail: redakcja@zwolen24.pl

Kontakt z działem reklamy: reklama@arpass.pl lub 500-304-413
facebook