Dzisiaj jest poniedziałek, 16 grudnia 2019 r., 350 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Arpass baner TOP
Senior na drodze – pamiętaj o bezpieczeństwie
Dodał: MaG, 30-07-2019 12:29, odsłon: 357
fot.KPPZ
fot.KPPZ

W poniedziałek w Kinie Świt odbyło się spotkanie z seniorami w ramach opolskiej akcji edukacyjnej „Senior na drodze – pamiętaj o bezpieczeństwie”. Jej głównym celem jest kształtowanie prawidłowych postaw i zachowań na drodze. Każdy, kto przyszedł na spotkanie mógł sprawdzić swoją sprawność psychofizyczną oraz bezpłatnie wyregulować rower i doposażyć go w światła i odblaski.

„Senior na drodze – pamiętaj o bezpieczeństwie” to ogólnopolska akcja edukacyjna Ministerstwa Infrastruktury i Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, której partnerem strategicznym jest Policja.

 

Poniedziałkowe spotkanie prowadził Mariusz Sztal, który po przywitaniu uczestników przedstawił założenia akcji. Przytoczył krajowe statystyki dotyczące wypadków, w których uczestniczyli piesi i osoby starsze. Omówił przyczyny zdarzeń drogowych wskazując jednocześnie poprawne zachowania, które pozwalają ich uniknąć. Seniorzy z dużym zainteresowaniem słuchali porad urozmaiconych filmikami obrazującymi niebezpieczne zachowania pieszych i kierowców. Porad jak bezpiecznie korzystać z dróg udzielał także asp. szt. Dariusz Choroś z Wydziału Ruchu Drogowego oraz dzielnicowy asp. szt. Wojciech Grzybowski z Komendy Powiatowej Policji w Zwoleniu.

 

 

- Celem ogólnokrajowej akcji jest uświadamianie kierowców, rowerzystów i pieszych, jak zgodnie z zasadami prawidłowo i bezpiecznie poruszać się po drodze, w jaki sposób stosować elementy odblaskowe i dlaczego są one tak ważne. Akcja ma także uświadomić jak sprawność psychofizyczna (która z wiekiem jest coraz słabsza) pływa na zdolność kierowania samochodem, rowerem, ale również na korzystanie z drogi jako pieszy.- informuje asp. Krzysztof Gregorczyk z KPP w Zwoleniu

 

W trakcie spotkania seniorzy mieli możliwość sprawdzenia swojego wzroku i sprawności psychofizycznej na specjalnie przygotowanym stanowisku. Na zakończenie uczestnicy otrzymali pamiątkowe certyfikaty potwierdzających uczestnictwo w tym wydarzeniu oraz opaski odblaskowe ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Zwoleniu. Osoby, które przyjechały rowerami mogły skorzystać z bezpłatnego technicznego serwisu oraz znakowania pojadu. Każdy pojazd wyposażono dodatkowe w światełka i elementy odblaskowe.

 

 

   
Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

Kronika
Zobacz więcej
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Policzna
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Gmina Zwoleń
Zobacz więcej
Powiat Zwoleń
Zobacz więcej
OGŁOSZENIA PREMIUM
WSZYSTKIE +
NOWOŚCI W WIRTUALNEJ GALERII HANDLOWEJ
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Zwolen24 to niezależne medium elektroniczne w Zwoleniu - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z redakcją:
tel. 501-572-992 - od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 do 16:00 (poza godzinami pracy istnieje możliwość pozostawienia wiadomości SMS lub MMS)
e-mail: redakcja@zwolen24.pl

Kontakt z działem reklamy: reklama@arpass.pl lub 500-304-413
facebook