Dzisiaj jest środa, 20 marca 2019 r., 79 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Profilaktyka w Publicznej Szkole Podstawowej w Sydole
Dodał: MaG, 03-03-2018 13:26, odsłon: 592
fot.KPPZ
fot.KPPZ

Po koniec lutego policjanci z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii w Zwoleniu przeprowadzili pogadankę profilaktyczną z uczniami szkoły podstawowej i gimnazjum w Sydole. Spotkanie przeznaczone było dla uczniów klas VII szkoły podstawowej i klas I-III gimnazjum.

- Myślą przewodnią pogadanki była odpowiedzialność karna nieletnich za ich zachowania i działania w różnych miejscach, także w szkole. Głównym celem spotkania było zapoznanie dzieci i młodzieży z najważniejszymi przepisami zawartymi w Ustawie o Postępowaniu w Sprawach Nieletnich dotyczących przeciwdziałania wszelkim przejawom demoralizacji i przestępczości wśród osób nieletnich – informuje mł. asp. Krzysztof Gregorczyk z KPP w Zwoleniu


Policjanci uświadamiali młodzież o grożących im niebezpieczeństwach, związaną z narkomaniom, piciem alkoholu, paleniem papierosów i przemocą w rodzinie. Uczniowie usłyszeli również o odpowiedzialności karnej za używanie słów wulgarnych w miejscach publicznych, odpowiedzialności za wymuszenia i rozboje, za niszczenie mienia publicznego i społecznego, a nawet uporczywe przeszkadzanie w lekcjach i wagarowanie.


Sporo czasu funkcjonariusze poświęcili zjawisku cyberprzemocy, stalkingu, a także do rozważnego zamieszczania wszelkich informacji, czy fotografii na portalach internetowych. Ponadto w szkole zostały rozdane nagrody rzeczowe z uwagi na odbyte dwa konkursy szkolne. Pierwszy dotyczył ortografii – na najlepiej napisane dyktando, natomiast drugi konkurs plastyczny pn. „ Bądź bezpieczny na drodze”. Policjanci podziękowali wszystkim biorącym udział w konkursach udzielając porad na temat bezpiecznego poruszania się po drogach.

Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

Kronika
Zobacz więcej
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Policzna
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Gmina Zwoleń
Zobacz więcej
Powiat Zwoleń
Zobacz więcej
OGŁOSZENIA PREMIUM
WSZYSTKIE +
DAM PRACE - RECEPCJONISTKA
DAM PRACE - RECEPCJONISTKA
ZATRUDNIĘ OSOBĘ DO PRACY NA RECEPCJI. KONTAKT: 519 188 682
NOWOŚCI W WIRTUALNEJ GALERII HANDLOWEJ
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Zwolen24 to niezależne medium elektroniczne w Zwoleniu - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z redakcją:
tel. 501-572-992 - od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 do 16:00 (poza godzinami pracy istnieje możliwość pozostawienia wiadomości SMS lub MMS)
e-mail: redakcja@zwolen24.pl

Kontakt z działem reklamy: reklama@arpass.pl lub 500-304-413
facebook