Dzisiaj jest czwartek, 09 kwietnia 2020 r., 100 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Powiat zwoleński z tytułem Lidera Regionu 2018 za wykorzystanie środków unijnych!
Dodał: MaG, 29-09-2018 14:15, odsłon: 1709
fot.SPZ
fot.SPZ

21 września w Zespole Szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga w Radomiu odbyła się uroczysta gala, podczas której wręczono nagrody gospodarcze „Echa Dnia”. Wśród laureatów znalazł się powiat zwoleński, który na tle samorządów regionu radomskiego wyróżnił się bardzo dużą skutecznością w sięganiu po unijne środki.

Pozyskane pieniądze to więcej inwestycji

Kapituła plebiscytu doceniła władze samorządowe powiatu zwoleńskiego za to, że w dążeniu do ciągłego rozwoju infrastruktury i rozwoju społecznego regionu w pierwszej kolejności opiera się na poszukiwaniu zewnętrznych środków finansowania planowanych przedsięwzięć. - Realizację kolejnych zamierzeń infrastrukturalnych zawsze wiążemy z możliwością pozyskania na nie środków zewnętrznych, w tym unijnych. Prowadzona konsekwentnie polityka oparta o zasadę współfinansowania inwestycji procentuje nie tylko ilością zrealizowanych zadań, ale także plasuje powiat zwoleński w krajowej czołówce liderów pozyskiwania środków z Unii Europejskiej. Dzięki zaangażowaniu wielu osób udowodniliśmy, że mały nie oznacza słaby. Okazało się bowiem, że większe i bogatsze od naszego powiaty zostały za nami daleko w tyle w wyścigu po unijne pieniądze – podkreśla wicestarosta Arkadiusz Sulima.

 


Wyróżnieni po raz trzeci
Statuetkę Lidera Regionu 2018 odebrał podczas uroczystej gali starosta zwoleński Waldemar Urbański wraz z wicestarostą Arkadiuszem Sulimą. Warto dodać, że jest to już kolejne wyróżnienie przyznane powiatowi zwoleńskiemu na przestrzeni lat przez kapitułę plebiscytu. W 2014 roku do powiatu zwoleńskiego trafiła statuetka Lidera Regionu w kategorii „Inwestycja Roku”, która została przyznana za budowę bardzo nowoczesnego budynku dydaktycznego i sali sportowej Zespołu Szkół Rolniczo – Technicznych w Zwoleniu. W 2017 roku powiat zwoleński otrzymał tytuł Lidera Regionu w kategorii „Powiat Przyjazny Środowisku” za realizację ogromnego, trzyletniego projektu, w ramach którego gruntowną termomodernizację przeszły cztery budynki użyteczności publicznej: szpital, przychodnia, Zespół Szkół Licealnych w Zwoleniu oraz Dom Pomocy Społecznej w Gródku.


Na gali Nagrodę Specjalną odebrała Bogusława Jaworska Burmistrz Zwolenia za całokształt działań samorządowych.


Mirosława GregorczykSkontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

Kronika
Zobacz więcej
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Policzna
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
OGŁOSZENIA PREMIUM
WSZYSTKIE +
NOWOŚCI W WIRTUALNEJ GALERII HANDLOWEJ
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Zwolen24 to niezależne medium elektroniczne w Zwoleniu - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z redakcją:
tel. 501-572-992 - od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 do 16:00 (poza godzinami pracy istnieje możliwość pozostawienia wiadomości SMS lub MMS)
e-mail: redakcja@zwolen24.pl

Kontakt z działem reklamy: reklama@arpass.pl lub 500-304-413
facebook