Dzisiaj jest wtorek, 22 stycznia 2019 r., 22 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Ponad 100 recytatorów gościło w zwoleńskim Domu Kultury! Za nami prawdziwe Święto Poezji!
Dodał: KamZap, 22-03-2018 22:52, odsłon: 793
fot. Urząd Gminy Zwoleń
fot. Urząd Gminy Zwoleń

W piątek, 16 marca w Domu Kultury w Zwoleniu odbyły się powiatowe eliminacje do ogólnopolskich konkursów recytatorskich. Tym razem były to 63. eliminacje do Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego i 35. do Małego Konkursu Recytatorskiego. 

Przed jury zaprezentowało się 101 uczestników reprezentujących 30 placówek oświatowych, kulturalnych i wychowawczych z gmin: Zwoleń, Policzna, Tczów i Przyłęk. Recytatorzy zostali podzieleni na pięć kategorii wiekowych.

W Małym  Konkursie Recytatorskim wystąpiło 93 wykonawców, natomiast w 63. Ogólnopolskim Konkursie  Recytatorskim wystąpiło 8 osób – w tym aż 6 dorosłych. Tegoroczne występy oceniało jury, w którym zasiedli: przedstawiciele Towarzystwa Kultury Teatralnej  „Ziemia Radomska”.  Przewodniczący komisji - poeta, regionalista Adolf Krzemiński, polonista Marian Popis i poeta, muzyk Jacek Kowalczewski.

 

 

Uroczystego otwarcia eliminacji dokonali: Burmistrz Zwolenia Bogusława Jaworska, starosta Waldemar Urbański oraz wicestarosta Arkadiusz Sulima.

 

 

Eliminacje poprowadził pracownik Domu Kultury w Zwoleniu Krzysztof Małek.

 

Do rejonowego koncertu laureatów, które odbędą się w Radomiu jury zakwalifikowało łącznie 9 wykonawców. 7 z nich reprezentować będzie powiat zwoleński w Małym Konkursie Recytatorskim, zaś dwójka recytatorów zmierzy się z innymi wykonawcami w Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim. Jury ponadto przyznało wiele wyróżnień. Wśród  uczestników „małego” konkursu wyróżniono za wykonanie 37 młodych uczestników, zaś w „dużym” konkursie przyznano sześć wyróżnień.

 


Wszyscy uczestnicy eliminacji otrzymali pamiątkowe dyplomy, zaś wyróżnieni i nominowani nagrody. Dzieci występujące w kategorii pierwszej otrzymały również bańki mydlane. Nagrody ufundowali: Starostwo Powiatowe w Zwoleniu oraz Dom Kultury w Zwoleniu.  Ponadto dla wszystkich uczestników Dom Kultury przygotował także pyszny poczęstunek.

 

Nagrodzeni!

 

 

Spośród najmłodszych uczestników z przedszkoli i klas zerowych jurorom najbardziej spodobały się prezentacje Mai Tomczyk z Publicznej Szkoły Podstawowej w Zwoleniu oraz Błażeja Kniecia z Publicznej Szkoły Podstawowej w Babinie.

 

 

W grupie uczniów z klas I - IV nominacje do Radomia otrzymali: Nikola Nowicka i Gabriela Warchoł z Publicznej Szkoły Podstawowej w Rawicy.

 

 

W kategorii uczniów klas V- VIII jury nominowało Amelię Dróżdż z Zespołu Szkół w Tczowie oraz Łukasza Krawca z Publicznej Szkoły Podstawowej w  Paciorkowej Woli. 

 

Natomiast spośród recytatorów reprezentujących oddziały gimnazjalne bezkonkurencyjna okazała się Monika Żaczkiewicz z Przyłęka.

 

 

W eliminacjach rejonowych Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego  w Radomiu wystąpią: Natalia Przepiórka, emerytka z Grabowa i Julia Nować z Zespołu Szkół Rolniczo-Technicznych w Zwoleniu.

 

 

Adolf Krzemiński – przewodniczący komisji konkursowej podsumowując wszystkie eliminacje podkreślił wysoki poziom artystyczny.  
Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

Kronika
Zobacz więcej
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Gózd
Zobacz więcej
Gmina Policzna
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Gmina Zwoleń
Zobacz więcej
Powiat Zwoleń
Zobacz więcej
OGŁOSZENIA PREMIUM
WSZYSTKIE +
NOWOŚCI W WIRTUALNEJ GALERII HANDLOWEJ
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Zwolen24 to niezależne medium elektroniczne w Zwoleniu - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z redakcją:
tel. 501-572-992 - od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 do 16:00 (poza godzinami pracy istnieje możliwość pozostawienia wiadomości SMS lub MMS)
e-mail: redakcja@zwolen24.pl

Kontakt z działem reklamy: reklama@arpass.pl lub 500-304-413
facebook