Dzisiaj jest czwartek, 09 lipca 2020 r., 191 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Półmetek konkursu na ‘Pracodawcę przyjaznego WOT' w Mazowieckiej Brygadzie
Dodał: KamZap, 20-03-2019 12:57, odsłon: 728
materiały prasowe
materiały prasowe

Pierwszy etap konkursu „Pracodawca przyjazny WOT” zakończył się wyłonieniem trzynastu firm i instytucji, spośród kilkudziesięciu, które od grudnia zgłaszane były przez ich pracowników – żołnierzy OT. W Stałym Rejonie Odpowiedzialności 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej im. rtm. Witolda Pileckiego laureatem została Szkoła Podstawowa nr 14 z Oddziałami Integracyjnymi im. Bohaterów Warszawy w Warszawie.

Celem konkursu jest wyłonienie i wyróżnienie pracodawców, którzy swoją postawą i warunkami panującymi w zakładach pracy, wspierają pracowników-żołnierzy OT, rozumieją istotę budowy formacji, w tym stojące przed nią cele i zadania szczególnie w aspekcie lokalnym oraz doceniają korzyści jakie wynikają z zatrudniania Terytorialsów.

 

Spośród 19 pracodawców, którzy zgłosili się do konkursu wygrała Aldona Kalińska – Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 14 w Warszawie. W imieniu Dowódcy 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej podziękowania oraz dyplom złożył major Leszek Jabłko Szef sekcji współpracy cywilno-wojskowej 6 MBOT.

 

Konkurs został ogłoszony w połowie grudnia 2018 roku. Od tego czasu żołnierze OT, korzystając z portalu informacyjnego WOT, zgłaszali swoich kandydatów wraz z krótkim uzasadnieniem. 

 

Szeregowy Marek Langer, który służy od kwietnia 2018 r. w 61 batalionie lekkiej piechoty w Grójcu, a na co dzień jest nauczycielem wychowania fizycznego  i edukacji dla bezpieczeństwa, zgłosił kandydaturę Dyrektor do konkursu „Pracodawca przyjazny WOT”. - Dzięki Pani Dyrektor szkolenia mogłem odbyć w poczuciu pewności, że podczas mojej nieobecności, moje obowiązki przejmą odpowiednie i kompetentne osoby. Dzięki temu mogłem odbyć szkolenie wyrównawcze, kurs metodyczno-instruktorski oraz kurs bezpieczeństwa współpracy ze śmigłowcami. Dzięki tej życzliwej postawie, spokojnie mogę dalej się przygotować do dwutygodniowego poligonowego szkolenia zintegrowanego oraz planować 16-dniowe szkolenie podstawowe dodaje szer. Langer.

 

- Pracodawca tworzy przyjazne warunki ułatwiające godzenie pracy zawodowej z wymogami terytorialnej służby wojskowej poprzez wyznaczanie do zastępstw pod nieobecność żołnierza OT kompetentnych osób, wpływa swoją patriotyczno-obywatelską postawą mobilizująco na przygotowanie się do szkoleń, w których żołnierz bierze udział, jak również na zaangażowanie i pełne oddanie w czasie realizacji szkoleń dla dobra Ojczyzny – mówi ppor. Jolanta Maciaszek Oficer Prasowy 6 Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej.

 

Aldona Kalińska Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 14 zauważa korzyści wynikające z pełnienia terytorialnej służby wojskowej przez zatrudnionego pracownika w postaci: prowadzonych spotkań – zajęć z młodzieżą na tematy związane z obronnością kraju, obowiązkiem dbałości o wolność zadaną, nie daną, poszanowanie barw narodowych oraz związanych z szeroko pojętym patriotyzmem.

 

Pierwszy etap konkursu był prowadzony na szczeblu brygad OT. Zgłaszani przez żołnierzy pracodawcy byli zapraszani na spotkania informacyjne organizowane w brygadach. Podczas tych spotkań mogli poszerzyć swoją wiedzę w zakresie rozwiązań i regulacji prawnych, a także samego funkcjonowania Wojsk Obrony Terytorialnej, wypełniali też ankietę oraz rozwiązywali quiz wiedzy o WOT.

 

W drugim etapie konkursu, komisja dowództwa WOT z wytypowanych pracodawców wybierze jednego, któremu zostanie przyznany tytuł „Pracodawcy przyjaznego WOT”. Uroczysta gala z udziałem wszystkich laureatów odbędzie się 27 marca br. w Warszawie.   
Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

Kronika
Zobacz więcej
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Policzna
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
OGŁOSZENIA PREMIUM
WSZYSTKIE +
LAPTOP SPRZEDAM
LAPTOP SPRZEDAM
Laptop hp 250 G6 używany w świetnej cenie oczywiście negocjacje też uznaje. Wszystkie szczegóły podaję poniżej:Przekątna ekranu [cal]: 15.6Rozdzielczość ekranu: 1366 x 768Procesor: Intel Core i5-7200UPamięć RAM [GB]: 4Dysk SSD [GB]: 128Bateria wyjmo...
NOWOŚCI W WIRTUALNEJ GALERII HANDLOWEJ
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Zwolen24 to niezależne medium elektroniczne w Zwoleniu - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z redakcją:
tel. 501-572-992 - od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 do 16:00 (poza godzinami pracy istnieje możliwość pozostawienia wiadomości SMS lub MMS)
e-mail: redakcja@zwolen24.pl

Kontakt z działem reklamy: reklama@arpass.pl lub 500-304-413
facebook