Dzisiaj jest piątek, 25 maja 2018 r., 145 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Fabryka Domów Bogucin
Policjanci zakładali uczniom alkogogle w ramach akcji ‘Bezpieczne Wakacje 2017’
Dodał: , 13-06-2017 09:21, odsłon: 304
Fot. Agnieszka Kołdej KPP Zwoleń
Fot. Agnieszka Kołdej KPP Zwoleń

Gimnazjaliści ze Strykowic Górnych mogli przekonać się, jak wygląda rzeczywistość po spożyciu alkoholu i dlaczego jazda na "podwójnym gazie" jest śmiertelnie niebezpieczna. Stało się to możliwe dzięki akcji "Bezpieczne Wakacje 2017". W minioną środę (7.06) policjant z zespołu do spraw profilaktyki społecznej Komendy Powiatowej Policji w Zwoleniu spotkał się z uczniami Publicznego Gimnazjum w Strykowicach Górnych.

Podczas spotkania omawiane były zagrożenia związane z letnim wypoczynkiem w ramach policyjnych działań "Bezpieczne Wakacje". Młodzież dowiedziała się więcej na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym, między innymi o poruszaniu się rowerem zgodnie z przepisami oraz prawidłowym wyposażenie jednośladu.

 

Wizyta policji w gimnazjum w Strykowicach Górnych miała również na celu uświadomienie młodym ludziom zagrożeń, jakie niesie za sobą spożywanie alkoholu. W trakcie prelekcji młodzież mogła założyć edukacyjne alkogogle. Gimnazjaliści przekonali się, że alkohol spowalnia czas reakcji, następują zmiany w ocenie odległości, podwójne widzenie, obniżenie koncentracji i zniekształcenie widzianego obrazu.

 

- Tak poprowadzone zajęcia miały uświadomić młodzieży, że alkohol działa na nasze zmysły, a wykonywanie prostych czynności staje się o wiele trudniejsze – przekazuje Agnieszka Kołdej z Komendy Powiatowej Policji w Zwoleniu.

 

Podczas prelekcji funkcjonariusz przedstawił również kwestie dotyczące odpowiedzialności prawnej nieletnich za popełniane czyny karalne i przejawy demoralizacji. Omówił środki wychowawcze stosowane wobec nieletnich naruszających przepisy prawa. Uczniowie podczas spotkania usłyszeli o zasadach bezpiecznego korzystania z internetu oraz zagrożeń dotyczących cyberprzemocy.

 

 

Po założeniu alkogogli gimnazjaliści ze Strykowic Górnych przekonali się, że alkohol spowalnia czas reakcji.

 

Skontaktuj się z autorem tekstu:
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

Kronika
Zobacz więcej
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Gózd
Zobacz więcej
Gmina Policzna
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Gmina Zwoleń
Zobacz więcej
Powiat Zwoleń
Zobacz więcej
OGŁOSZENIA PREMIUM
WSZYSTKIE +
DAM PRACĘ - POSZUKUJEMY FRYZJERA
DAM PRACĘ - POSZUKUJEMY FRYZJERA
Salon fryzjerski poszukuje do pracy fryzjera/kę w Kozienicach. Więcej informacji pod numerem telefonu 692-343-591. Zapraszamy
NOWOŚCI W WIRTUALNEJ GALERII HANDLOWEJ
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Zwolen24 to niezależne medium elektroniczne w Zwoleniu - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z redakcją:
tel. 501-572-992 - od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 do 16:00 (poza godzinami pracy istnieje możliwość pozostawienia wiadomości SMS lub MMS)
e-mail: redakcja@zwolen24.pl

Kontakt z działem reklamy: reklama@arpass.pl lub 500-304-413
facebook