Dzisiaj jest środa, 19 grudnia 2018 r., 353 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Fabryka Domów Bogucin
Noc sylwestrowa to dla nich stres i lęk. Lekarz weterynarii radzi jak zadbać o zdrowie naszych pupili
Dodał: MaG, 29-12-2017 15:54, odsłon: 753
Fot.Mariusz Grotkowski/Agencja©Arpass
Fot.Mariusz Grotkowski/Agencja©Arpass

Dla ludzi to czas sylwestrowego szaleństwa, dla większości zwierząt to przerażenie i lęk. Odgłosy huków, hałas i rozświetlane co chwile niebo nie są tym, na co czekają nasze psy i koty. Jak więc zadbać o zdrowie naszych pupili podczas sylwestrowej nocy?

Sylwestrowa noc dla większości ludzi to czas wspólnej zabawy i hucznego witania kolejnego roku. W czasie, gdy my świętujemy nasze psy i koty są zestresowane i wylęknione. Co możemy zrobić jako właściciele psów i kotów, by w zwierzęcych umysłach nie utrwaliły się reakcje lękowe?

 

- Najlepiej zasłonić wszystkie okna, włączyć np. telewizor lub radio, coś do czego zwierzę jest przyzwyczajone. Wybrać jedno pomieszczenie, w którym zwierzę czuje się bezpiecznie. Obecność właściciela jest również wskazana – mówi Michał Potera lekarz weterynarii współwłaściciel przychodni PulsVet w Pionkach

 

DZIAŁAĆ Z WYPRZEDZENIEM

Zwierzęta stresują się również gośćmi w naszym domu. O ile psy dość dobrze radzą sobie z obecnością większej ilości ludzi, to dla kotów zbyt duża ilość bodźców naraz może spowodować napady lęku przez kilka a nawet kilkanaście dni.

 

 

Dla wyjątkowo zestresowanych zwierząt można zastosować leki, które spowodują, że zwierzę będzie bardziej wyciszone i zdecydowanie w mniejszym stopniu będą przerażone odgłosami wybuchających fajerwerków. Ważne jest, by terapię rozpocząć na kilka dni przed nocą sylwestrową

 

- Jeśli są zwierzęta, które wyjątkowo się stresują, wtedy najlepiej udać się do lekarza weterynarii. Obecne są dostępne bardzo dobre leki, które działają na fobie dźwiękowe. Leki, które obecnie są podawane powodują, że zwierzę jest bardziej wyciszone i nie boi się tych wszystkich wybuchów – tłumaczy Michał Potera.

 

Wszelkie środki na uspokojenie to ostateczność i powinno się podawać zwierzętom, u których z dużym prawdopodobieństwem wystąpi napad lęku lub paniki. Nie wolno podawać leków bez zaciągnięcia fachowej wiedzy i kontaktu z weterynarzem. Warto również wspomnieć, że taka terapia nie musi zostać rozpoczęta na kilka dni przed sylwestrem, w przeciwnym razie w dniu imprezy będziemy szukać całodobowej opieki weterynaryjnej.

 

 

Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj

Kronika
Zobacz więcej
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Gózd
Zobacz więcej
Gmina Policzna
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Gmina Zwoleń
Zobacz więcej
Powiat Zwoleń
Zobacz więcej
OGŁOSZENIA PREMIUM
WSZYSTKIE +
NOWOŚCI W WIRTUALNEJ GALERII HANDLOWEJ
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Zwolen24 to niezależne medium elektroniczne w Zwoleniu - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z redakcją:
tel. 501-572-992 - od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 do 16:00 (poza godzinami pracy istnieje możliwość pozostawienia wiadomości SMS lub MMS)
e-mail: redakcja@zwolen24.pl

Kontakt z działem reklamy: reklama@arpass.pl lub 500-304-413
facebook