Dzisiaj jest wtorek, 23 kwietnia 2019 r., 113 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Nie masz pomysłu na weekend? Oto kilka propozycji
Dodał: KamZap, 06-04-2018 07:48, odsłon: 532
fot. archiwum
fot. archiwum

Wyścig motocyklowy, festiwal muzyki sakralnej czy uroczystość patriotyczno-religijna. Zapowiada się ciepły wiosenny weekend, a my sprawdzamy, co będzie się działo w regionie.

Sobota

 

W sobotę w samo południe w Garbatce Zbyczyn wystartuje jedno z najciekawszych wydarzeń motocyklowych w naszym regionie, czyli szósta edycja Pogoni za wiosną. Uczestnicy będą mieli do pokonania ok. 40 – kilometrową trasę naszpikowaną przeszkodami. Dla najlepszy są oczywiście przewidziane nagrody. Ta impreza gwarantuje mnóstwo emocji, nie tylko samym zawodnikom. Więcej na ten temat przeczytacie TUTAJ.

 

Natomiast w Pionkach w Hali Sportowej o godzinie 16:00 rozpocznie się taneczne widowisko - Mistrzostwa Polski Boogie Woogie & Rock’n’Roll lat 50′. Weźmie w nich udział 60 par z najlepszych klubów w Polsce. Gwiazdą wieczoru będą znakomici zawodowi  tancerze: Anna Głogowska i Marcin Olszewski, oraz Anna Miadzielec i Jacek Tarczyło znani z popularnych programów tanecznych i desek teatru. Więcej o tej imprezie dowiecie się TUTAJ.
 

Niedziela

 

W niedzielę w miejscowości Molendy (gm. Garbatka-Letnisko) o godzinie 12:00 rozpoczną się uroczystości związane z 74. rocznicą bitwy pod Molendami, która była największą bitwą partyzancką w całym Obwodzie Kozienickim podczas II Wojny Światowej. Jak co roku mieszkańcy okolic spotkają się pod Pomnikiem Partyzantów Batalionów Chłopskich i Armii Krajowej, żeby oddać cześć bohaterom. Szczegółowy program TUTAJ.

Z kolei w Kozienicach w kościele pw. Świętego Krzyża o godz. 16:00 rozpocznie się VI Festiwal Muzyki Sakralnej im. Józefa Furmanika. Organizowany od 2013 roku w najstarszym kozienickim kościele, który charakteryzuje się m.in. znakomitą akustyką, co pozwala na zwiększenie doznań artystycznych. W tym roku wystąpią cztery chóry w tym gość festiwalu - „Poznańskie Słowiki” Chór Chłopięcy i Męski Filharmonii, światowej sławy zespół, którego początki sięgają II Wojny Światowej. Więcej o tegorocznej odsłonie tego wyjątkowego festiwalu przeczytacie TUTAJ.

 

Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

Kronika
Zobacz więcej
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Policzna
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Gmina Zwoleń
Zobacz więcej
Powiat Zwoleń
Zobacz więcej
OGŁOSZENIA PREMIUM
WSZYSTKIE +
NOWOŚCI W WIRTUALNEJ GALERII HANDLOWEJ
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Zwolen24 to niezależne medium elektroniczne w Zwoleniu - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z redakcją:
tel. 501-572-992 - od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 do 16:00 (poza godzinami pracy istnieje możliwość pozostawienia wiadomości SMS lub MMS)
e-mail: redakcja@zwolen24.pl

Kontakt z działem reklamy: reklama@arpass.pl lub 500-304-413
facebook