Dzisiaj jest wtorek, 23 kwietnia 2019 r., 113 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Narodowe Czytanie w ogrodach biblioteki! 100 osób na 100-lecie czytało „Przedwiośnie”!
Dodał: KamZap, 12-09-2018 21:26, odsłon: 706
Fot. UM Zwoleń
Fot. UM Zwoleń

Narodowe Czytanie zostało zapoczątkowane w 2012 roku przez prezydenta Bronisława Komorowskiego. Wtedy czytano "Pana Tadeusza". W kolejnym roku wybrano dzieła Aleksandra Fredry, a w następnych: "Trylogię" Sienkiewicza, "Lalkę" Bolesława Prusa, "Quo Vadis" Sienkiewicza i "Wesele" Wyspiańskiego. W tym roku w Zwoleniu z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości 100 osób czytało "Przedwiośnie" Stefana Żeromskiego.

Tegoroczne Narodowe Czytanie odbyło się w roku 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę, dlatego też organizatorzy do wspólnego czytania zaprosili 100 osób. Siódma edycja Narodowego Czytania stała się również okazją do wręczenia dyplomów i nagród Najlepszym Czytelnikom Lata 2018. Zwycięzcami konkursu zostali: Lena Nakoneczna, Kacper Groehl, Kinga Jaworska, Julia Burat, Aleksander Pawelec, Kinga Cieślakowska, Małgorzata Nieckarz i Filip Adamiec.


Uroczyste Narodowe Czytanie w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Zwoleniu rozpoczęło się w ogrodach biblioteki, kilkanaście minut po 9:00. Fragmenty powieści czytali samorządowcy, pracownicy miejscowych instytucji, nauczyciele oraz uczniowie. Wśród czytających nie zabrakło Burmistrz Zwolenia Bogusławy Jaworskiej, zastępcy Grzegorza Molendowskiego, sekretarza Gminy Zwoleń Mirosława Chołuja oraz wicestarosty Arkadiusza Sulimy.


Organizatorzy wszystkich czytających uhonorowali pamiątkowymi dyplomami, a zwieńczeniem akcji był tort w kształcie książki, którym dzieliła Burmistrz Zwolenia Bogusława Jaworska.Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

Kronika
Zobacz więcej
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Policzna
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Gmina Zwoleń
Zobacz więcej
Powiat Zwoleń
Zobacz więcej
OGŁOSZENIA PREMIUM
WSZYSTKIE +
NOWOŚCI W WIRTUALNEJ GALERII HANDLOWEJ
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Zwolen24 to niezależne medium elektroniczne w Zwoleniu - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z redakcją:
tel. 501-572-992 - od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 do 16:00 (poza godzinami pracy istnieje możliwość pozostawienia wiadomości SMS lub MMS)
e-mail: redakcja@zwolen24.pl

Kontakt z działem reklamy: reklama@arpass.pl lub 500-304-413
facebook