Dodał: Zwolen24, 07-05-2020 16:12, odsłon: 1842
fot. www.cyfrowyczarnolas.pl
Muzeum Jana Kochanowskiego w Czarnolesie ponownie zaprasza chętnych do zwiedzania. Otwarty jest zarówno park, jak i wystawy w budynkach. Można je zwiedzać zachowując zasady bezpieczeństwa.
Muzeum Jana Kochanowskiego w Czarnolesie objęte zostało drugą fazą tak zwanego "odmrażania gospodarki". Po zamknięciu placówek kulturalnych od 11 marca, możliwe jest ich ponowne otwarcie. Z tej możliwości skorzystało od 5 maja czarnoleskie muzeum.
- Decyzję podjęliśmy po konsultacji z Powiatowym Inspektoratem Sanitarno-Epidemiologicznym w Zwoleniu. W trosce jednak o Państwa bezpieczeństwo podczas zwiedzania wprowadzamy konieczne środki ostrożności - mówi Maria Jaskot, pełniąca obowiązki dyrektora Muzeum Jana Kochanowskiego. - Zwiedzanie odbywa się w maseczkach i rękawiczkach, jednorazowo w poszczególnych salach wystawienniczych może przebywać po cztery osoby. Wyłączone są urządzenia sterowane dotykiem, przed wejściem do obiektów udostępniane będą środki do dezynfekcji rąk.
Pracownicy Muzeum mający bezpośredni kontakt z publicznością są wyposażeni w maseczki i rękawiczki. Kasa biletowa i sklepik z pamiątkami działa poprzez zainstalowaną przeźroczystą przegrodę uniemożliwiającą bezpośredni kontakt. Kosze, ławki oraz toalety na terenie parku są utrzymywane w należytej czystości i systematycznie dezynfekowane.
- Nasz park jest czynny dla odwiedzających od czasu, kiedy otwarto parki w całym kraju. Jest niezależną przestrzenią, wstęp nie jest biletowany - dodaje Maria Jaskot. - Mam nadzieję, że wszyscy zwiedzający spędzą u nas miło czas.
Informacje o wystawach i godzinach otwarcia placówki można znaleźć na stronie www.cyfrowyczarnolas.pl.
|  Skontaktuj się z autorem tekstu: Zwolen24 |
Podziel się:
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Gmina Zwoleń zgodnie z odgórnymi wytycznymi będzie organizować dowó...
Siedziba Komendy Powiatowej Policji w Zwoleniu przy Placu Jana Kochanowskiego pr...
Rząd zdecydował o przedłużeniu obowiązujących ograniczeń i restrykcji o kolejne ...
We wtorek (5 stycznia) na Facebooku ruszyła akcja "Razem dla Kazika - kozienicza...
Pierwsi lekarze i pielęgniarki z placówek medycznych prowadzonych przez s...
We kilku gminach powiatu zwoleńskiego będzie można zaszczepić się przeciwko COVI...
W 2021 r. jedno jest pewne. Aż 113 dni będzie wolnych od pracy! To świetne wieśc...
Z okazji nadchodzącego Nowego Roku życzymy wszystkim spełnienia marzeń, wytrwało...
Redakcja serwisu Zwoleń24 we współpracy z firmą Brześć ogłosiła mini konk...
W niedzielę, 27 grudnia, rozpoczęły się szczepienia przeciwko COVID-19. Minister...
Leśnicy z nadleśnictw RDLP w Radomiu co roku przekazują choinki dla różny...
Pracownicy urzędu marszałkowskiego przekazali świąteczne dary dla personelu medy...
W środę 23 grudnia odbyła się konferencja prasowa z udziałem premiera. W trakcie...
Redakcja serwisu Zwolen24 we współpracy z firmą Brześć ogłaszają mini kon...
Od 28 grudnia do 17 stycznia rząd wprowadza kwarantannę narodową - poinformował ...
Bez poważnego powodu w Sylwestra z miasta do miasta przejechać nie będzie można....
Terytorialsi cały czas zwiększają zaangażowanie w walce z koronawirusem. Do real...
Zimą i jesienią szczególnie doceniamy kubek ciepłej kawy lub herbaty w do...
GUS podał nowe dane o przeciętnym miesięcznym wynagrodzeniu. Jest ono wyższe niż...
- Dzisiaj wdrażamy tarczę 2.0. To co najmniej 35 do 40 miliardów złotych ...