Dzisiaj jest wtorek, 22 stycznia 2019 r., 22 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Młodzieżowa Rada już działa!
Dodał: KamZap, 21-03-2018 14:57, odsłon: 622
fot. Urząd Gminy Zwoleń
fot. Urząd Gminy Zwoleń

W czwartek, 22 lutego w Domu Kultury w Zwoleniu odbyło się pierwsze spotkanie Młodzieżowej Rady. Rada ta działa przy Społecznej Radzie Programowej Domu Kultury i zrzesza w tym momencie w swoich szeregach 11 członków. Opiekunem rady jest Jakub Długołęcki.

W spotkaniu uczestniczyli nie tylko członkowie rady, ale również Burmistrz Zwolenia Bogusława Jaworska, starosta Waldemar Urbański, wicestarosta Arkadiusz Sulima i dyrektor Domu Kultury Anna Wieczerzyńska.

Samorządowcy opowiedzieli nie tylko o pracy w samorządzie, ale również o roli i przyszłości Rady Młodzieżowej, zaprosili także młodzież do udziału w sesjach Rady Miejskiej i Powiatowej.

Celem działania rady jest upowszechnianie idei samorządności wśród młodzieży oraz zwiększenie aktywności młodych, poprzez uczestnictwo w życiu publicznym, sportowym, kulturalnym  i naukowym, a także  współudział w planowaniu działań na rzecz lokalnej społeczności. Członkowie rady są reprezentantami całego środowiska młodzieży – jej interesów, marzeń i potrzeb. Do rady zgłaszają ich dyrektorzy szkół. Członkowie Rady w większości należą do samorządów szkolnych.

W skład rady wchodzą przedstawiciele wszystkich typów szkół działających w tym momencie na terenie miasta Zwolenia. Zespół Szkół Rolniczo-Technicznych: Daniel Kwapiński, Katarzyna Kowalczyk, Jakub Konecki i Karolina Idziak; Liceum Ogólnokształcące: Julia Pęksyk, Daria Wątorska i Wojciech Imański; Odziały gimnazjalne: Jakub Pęksyk i Damian Ćwiklak; Szkoła Podstawowa: Iga Różalska i Natalia Włodarska.

Na pierwszym spotkaniu członkowie wspólnie z opiekunem Jakubem Długołęckim ustalili regulamin rady oraz sposób komunikacji i pracy nad projektami. W związku z tym, że Młodzieżowa Rada spotykać będzie się tylko cztery razy w roku, niezbędny jest stały kontakt elektroniczny. Kolejne spotkanie odbędzie się w maju.

Obecnie rada pracuje nad czterema projektami. Wśród których są: lodowisko, miejski punkt spotkań dla młodzieży, turniej sztuk walk oraz przestrzeń zadaszona w okolicach przystanku bus przy PKS.

Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

Kronika
Zobacz więcej
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Gózd
Zobacz więcej
Gmina Policzna
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Gmina Zwoleń
Zobacz więcej
Powiat Zwoleń
Zobacz więcej
OGŁOSZENIA PREMIUM
WSZYSTKIE +
NOWOŚCI W WIRTUALNEJ GALERII HANDLOWEJ
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Zwolen24 to niezależne medium elektroniczne w Zwoleniu - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z redakcją:
tel. 501-572-992 - od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 do 16:00 (poza godzinami pracy istnieje możliwość pozostawienia wiadomości SMS lub MMS)
e-mail: redakcja@zwolen24.pl

Kontakt z działem reklamy: reklama@arpass.pl lub 500-304-413
facebook