Dzisiaj jest niedziela, 16 czerwca 2019 r., 167 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Region. Międzynarodowy wyścig kolarski ponownie w Kozienicach
Dodał: KamZap, 03-07-2018 18:40, odsłon: 813
fot. archiwum
fot. archiwum

Już w dniach 25-28 lipca odbędzie się 61. Międzynarodowy Wyścig Kolarski Dookoła Mazowsza. Ta świetna sportowa impreza po raz kolejny zawita również do Kozienic, gdzie rozegrany zostanie pierwszy etap wyścigu. Kolejny raz będzie też wyścig dla amatorów - Mistrzostwa Powiatu Kozienickiego.

Jak w latach poprzednich, wyścig poprzedzi prolog na torze wyścigów konnych w Warszawie, a w kolejnych dniach kolarze będą rywalizować właśnie w Kozienicach, a także w Grodzisku Mazowieckim i Teresinie.

 

Tradycyjnie sercem zawodów będzie teren przed Krytą Pływalnią Delfin przy ul. Legionów. Na godz. 12:00 zaplanowano oficjalną prezentację startujących ekip, a o godz. 13:00 odbędzie się start ostry z ulicy Piastowskiej. Ostatni zawodnicy powinni zameldować się na mecie około godz. 16:30, a na godz. 17:00 zaplanowano ceremonię nagradzania zwycięzców. Do pokonania na tym etapie zawodnicy będą mieli 165 kilometrów.

 

W ubiegłym roku pierwszy na mecie kozienickiego zameldował się Alois Kankowski z reprezentacji Czech, drugi był Łotysz Emils LIEPINS, a trzeci Kankovskyego Vojtech HAČECKÝ.

 

Wyścigi dla amatorów

 

Mamy też dobrą wiadomość dla miłośników kolarstwa z naszego regionu, bo tego samego dnia zorganizowane zostaną również wyścigi amatorskie. Pierwszy z nich to Mistrzostwa Powiatu Kozienickiego w Kolarstwie Szosowym. Do pokonania będzie 31 km. Zgłosić mogą się wszyscy powyżej 16 roku życia, a udział dla mieszkańców powiatu jest bezpłatny. Zarejestrować można się poprzez www.mazoviateam.pl albo biurze zawodów w dniu wyścigu. Na najlepszych czekają puchary, medale i nagrody.

 

Biuro będzie czynne w godz. 15:00-17:00. Start wspólny zaplanowano na godz. 17:30, przyjazd zawodników przewidziano na 18:30, a dekorację na godz. 18:45.

Kolejny to Wyścig Kolarski Mazovia Masters 2 organizowany w celu uczczenia 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości i z okazji 90 rocznicy powstania sekcji kolarskiej WKS Legia. Wyścig w Kozienicach odbędzie się po I etapie 61. Międzynarodowego Wyścigu „Dookoła Mazowsza”. Tutaj do pokonania będą 62 kilometry (2 rundy po 31 km). Między godz. 15, a 17 odbędzie się akredytacja zawodników w biurze wyścigu przy pływalni. Zawodnicy wystartują o 17:30, przyjazd na metę przewidziano na 19:15, a ceremonię nagrodzenia zwycięzców zaplanowano na 19:30. Do zdobycia są trofea, nagrody rzeczowe oraz finansowe.

Na ten wyścig również zarejestrować można się poprzez www.mazoviateam.pl albo w biurze zawodów w dniu wyścigu. Opłata startowa do 15 lipca wynosi 40 złotych, w dniu zawodów 50 zł.

Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

Kronika
Zobacz więcej
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Policzna
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Gmina Zwoleń
Zobacz więcej
Powiat Zwoleń
Zobacz więcej
OGŁOSZENIA PREMIUM
WSZYSTKIE +
NOWOŚCI W WIRTUALNEJ GALERII HANDLOWEJ
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Zwolen24 to niezależne medium elektroniczne w Zwoleniu - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z redakcją:
tel. 501-572-992 - od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 do 16:00 (poza godzinami pracy istnieje możliwość pozostawienia wiadomości SMS lub MMS)
e-mail: redakcja@zwolen24.pl

Kontakt z działem reklamy: reklama@arpass.pl lub 500-304-413
facebook