Dzisiaj jest czwartek, 22 sierpnia 2019 r., 234 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
WAKEPARK  Pionki
Mazowsze zagrożone pożarami!
Dodał: M_Celi, 15-08-2013 10:15, odsłon: 2688
pożar lasu w Solcu nad Wisłą
pożar lasu w Solcu nad Wisłą

Rekordowo wysokie temperatury oraz brak opadów sprawiają, że w znacznej części Mazowsza utrzymuje się duże zagrożenie pożarowe.

Niestety przykładów nie musimy szukać daleko. Do trzech pożarów w ostatnich dniach doszło w powiecie lipskim. W jednym z nim spłonęło 40 ha terenów leśnych. W trwającej 18 godzin akcji udział wzięło 200 strażaków, 49 samochodów i trzy samoloty. W województwie mazowieckim w tym roku wybuchły 753 pożary, z czego ponad 25 proc. w ciągu pierwszego tygodnia sierpnia.

Nieodpowiedzialne zachowania ludzi główną z przyczyn pożarów!


Z 200 ha terenów leśnych, które spłonęły w tym roku w województwie mazowieckim, aż 80 ha spłonęło w pierwszym tygodniu sierpnia, a 50 ha w całym lipcu.
Jak informuje Wojewódzki Urząd Mazowiecki aż za 90 proc. pożarów powstających w lasach odpowiada człowiek, a najczęstszymi przyczynami są m.in.: ogniska, niedopałki papierosów, wypalanie traw, wyrzucone niedogaszone zapałki, czy też umyślne podpalenia.

 

Co robić, by zapobiec kolejnym pożarom?


Aby uniknąć rozniecania pożarów w lasach trzeba przestrzegać kilku podstawowych zasad. Nie należy np. używać otwartego ognia na terenach leśnych, rozpalać ognia poza wyznaczonymi miejscami, wypalać traw czy wjeżdżać do lasów i na łąki pojazdami silnikowymi (a jeśli już musimy to używajmy wyłącznie wyznaczonych, utwardzonych dróg). Ważne jest również bezwzględne przestrzeganie zakazu wstępu do lasu, jeśli taki jest wydany.

Pożary lasów rozwijają się bardzo szybko, zagrażają nie tylko środowisku, ale również mieniu i życiu mieszkających w pobliżu ludzi. Duże zadymienie może spowodować niebezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Skontaktuj się z autorem tekstu: M_Celi
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

Kronika
Zobacz więcej
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Policzna
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Gmina Zwoleń
Zobacz więcej
Powiat Zwoleń
Zobacz więcej
OGŁOSZENIA PREMIUM
WSZYSTKIE +
NOWOŚCI W WIRTUALNEJ GALERII HANDLOWEJ
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Zwolen24 to niezależne medium elektroniczne w Zwoleniu - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z redakcją:
tel. 501-572-992 - od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 do 16:00 (poza godzinami pracy istnieje możliwość pozostawienia wiadomości SMS lub MMS)
e-mail: redakcja@zwolen24.pl

Kontakt z działem reklamy: reklama@arpass.pl lub 500-304-413
facebook