Dzisiaj jest sobota, 15 sierpnia 2020 r., 228 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Komora Normobaryczna  NORMOBARIA zielony
Ludowo, kolorowo i z przytupem! (zdjęcia)
Dodał: M_Celi, 19-08-2013 10:45, odsłon: 6250

W niedzielę, 18 sierpnia w Zespole Placówek Oświatowych w Policznie odbyło się Spotkanie z Piosenką Ludową. Festyn po raz kolejny został zorganizowany przez wójta gminy Stanisława Pająka.

Oficjalnego otwarcia imprezy dokonał Stanisław Pająk, który dziękował wszystkim przybyłym, zarówno artystom, jak i zaproszonym gościom za, to że znajdują czas, by krzewić kulturę ludową. Wójt życzył również dobrej zabawy, podkreślając fakt, że od kultury ludowej wszystko się zaczęło.

 


- Składową kultury w ogóle jest kultura ludowa, a składową kultury ludowej jest piosenka. Dlatego też dzień dzisiejszy tej piosence i muzyce ludowej poświęcamy w całości. – mówił, otwierając festyn Stanisław Pająk

Przed publicznością zaprezentowało się 10 zespołów śpiewaczych oraz 5 kapel ludowych. Pierwszy zaprezentował się Zespół Sobótka z Czarnolasu, który zaśpiewał specjalnie ułożoną na tą okazję powitalną piosenkę. Zespół ten również zakończył swoim występem prezentację kultury ludowej.


Kolejno na scenie prezentowały się: „Barwy Życia” z Pionek, „Wrzos” z Garbatki, Klub Seniora z Radomia, „Promyk Nadziei” z Tadeuszowa, Koło Gospodyń Wiejskich „Sycyna”, „Łaguszowianki” z Łaguszowa, Maria Janeczek z Przyłęka, „Kaznowainki znad Iłżanki”, Zespół „Kalina” z Marianowic, „Gozdowianki” z Gozdu.

 


Pomiędzy zespołami ludowymi, przysłowiowe pięć minut miały również kapele ludowe. Kapela „Sami Swoi”, Kapela braci Tarnowskich, Kapela Iłżecka, Kapela Józefa Myszki Jasieńca Iłżeckiego oraz Kapela „Jaskółka” z Małomierzyc koło Iłży.

 


Na niedzielnym Spotkaniu z Piosenką Ludową obecni byli między innymi: Jolanta Hibner – europoseł, Waldemar Urbański – Starosta Zwoleński, Bogusława Jaworska – Burmistrz Zwolenia, Marian Kuś – wójt gminy Przyłęk.


Skontaktuj się z autorem tekstu: M_Celi
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

Kronika
Zobacz więcej
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Policzna
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
OGŁOSZENIA PREMIUM
WSZYSTKIE +
LAPTOP SPRZEDAM
LAPTOP SPRZEDAM
Laptop hp 250 G6 używany w świetnej cenie oczywiście negocjacje też uznaje. Wszystkie szczegóły podaję poniżej:Przekątna ekranu [cal]: 15.6Rozdzielczość ekranu: 1366 x 768Procesor: Intel Core i5-7200UPamięć RAM [GB]: 4Dysk SSD [GB]: 128Bateria wyjmo...
NOWOŚCI W WIRTUALNEJ GALERII HANDLOWEJ
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Zwolen24 to niezależne medium elektroniczne w Zwoleniu - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z redakcją:
tel. 501-572-992 - od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 do 16:00 (poza godzinami pracy istnieje możliwość pozostawienia wiadomości SMS lub MMS)
e-mail: redakcja@zwolen24.pl

Kontakt z działem reklamy: reklama@arpass.pl lub 500-304-413
facebook