Dzisiaj jest poniedziałek, 21 maja 2018 r., 141 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Konkurs wiedzy o Janie Pawle II w gminie Gózd
Dodał: , 11-04-2017 09:31, odsłon: 2109

Konkurs po raz drugi zorganizowała szkoła w Kuczkach-Kolonii, której od 2008 roku patronem jest papież Jan Paweł II. W grupie gimnazjalistów pierwsze miejsce zajęli Monika Nowak, Anastazja Serafin i Weronika Wrochna z PG Gózd. W kategorii podstawówek zwyciężyły uczennice z Kłonówka-Kolonii: Natalia Bukalska, Zuzanna Korycka i Patrycja Węglińska.

W tym roku poszerzono formułę konkursu i do udziału zaproszono wszystkie szkoły podstawowe i gimnazja z terenu gminy Gózd. Każda placówka na etapie szkolnym wyłoniła trzyosobową reprezentację na finał.

 

W finale Gminnego Konkursu Wiedzy o św. Janie Pawle II wzięli udział uczniowie gimnazjów w Goździe i Kuczkach-Kolonii oraz podstawówek z Gozdu, Klwatki, Kłonówka-Kolonii, Podgóry i Kuczek-Kolonii.

 

BYŁY CZTERY RUNDY PYTAŃ

Konkurs był podzielony na cztery rundy. Pytania dotyczyły przede wszystkim życiorysu św. Jana Pawła II od jego narodzin 18 maja 1920 roku w Wadowicach, aż do kanonizacji 27 kwietnia 2014 roku w Watykanie. W pierwszej rundzie były pytania tzw. zamknięte, czyli trzeba było odpowiedzieć tylko "tak" lub "nie". Kolejne rundy zawierały już pytania otwarte, gdzie trzeba było dać konkretną odpowiedź. Trudność pytań wzrastała wraz z rozpoczynającymi się kolejnymi rundami. Jednak uczniowie byli doskonale przygotowani i odpowiedzieli na prawie wszystkie pytania, czym zaskakiwali publiczność.

 

 

Gratulacje laureatom składał m.in. wójt gminy Gózd, Paweł Dziewit.

 

Głównym organizatorem konkursu był ksiądz Mariusz Morawski, katecheta ze szkoły w Kuczkach-Kolonii. W jury zasiedli i nad sprawnym oraz rzetelnym przebiegiem konkursu czuwali: proboszcz parafii św. Józefa w Kuczach ks. Wiesław Kudła – przewodniczący jury, wójt gminy Gózd Paweł Dziewit, dyrektor Zespołu Szkół w Kuczkach-Kolonii Dorota Rogala oraz przedstawiciele poszczególnych szkół biorących udział w konkursie: ks. Sylwester Jończyk, Dorota Łakota, Anna Karasińska, Marta Jasik.

 

 

Przewodniczącym jury był ksiądz Wiesław Kudła, proboszcz parafii św. Józefa w Kuczkach.

 

LAUREACI

Po czterech rundach wyłoniono zwycięzcę w kategorii gimnazjum. Okazała się nim drużyna reprezentująca szkołę w Goździe, a wśród nich: Monika Nowak, Anastazja Serafin i Weronika Wrochna. Drugie miejsce, zaledwie jednym punktem mniej, zajęli przedstawiciele gimnazjum z Kuczek-Kolonii: Paulina Blicharz, Kinga Sałata i Piotr Tokarski. W kategorii szkół podstawowych pierwsze miejsce zajęły uczennice z Kłonówka-Kolonii: Natalia Bukalska, Zuzanna Korycka i Patrycja Węglińska, które w dogrywce wygrały z przedstawicielami szkoły w Podgórze: Maja Piwońska, Paweł Poneta i Laura Samuś. Trzecie miejsce przypadło gospodarzom – drużynie z Kuczek-Kolonii: Maja Marcula, Karol Pająk, Mateusz Żaczek.

 

Nagrody ufundowali Urząd Gminy Gózd oraz parafia św. Józefa w Kuczkach.

 

 

Uczestnicy konkursu wraz z organizatorami i jurorami.

Skontaktuj się z autorem tekstu:
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

Kronika
Zobacz więcej
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Gózd
Zobacz więcej
Gmina Policzna
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Gmina Zwoleń
Zobacz więcej
Powiat Zwoleń
Zobacz więcej
NOWOŚCI W WIRTUALNEJ GALERII HANDLOWEJ
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Zwolen24 to niezależne medium elektroniczne w Zwoleniu - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z redakcją:
tel. 501-572-992 - od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 do 16:00 (poza godzinami pracy istnieje możliwość pozostawienia wiadomości SMS lub MMS)
e-mail: redakcja@zwolen24.pl

Kontakt z działem reklamy: reklama@arpass.pl lub 500-304-413
facebook