Dzisiaj jest niedziela, 19 maja 2019 r., 139 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
https://www.facebook.com/sitarski.ireneusz/
Kolejni terytorialsi dołączyli do 6MBOT
Dodał: KamZap, 27-11-2018 20:11, odsłon: 450

W sobotę, 24 listopada 6. Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej przyjęła w szeregi kolejnych ochotników z południowego Mazowsza. Rekruci stawili się się o 6.00 w Grójcu, aby rozpocząć ścieżkę wojskową w 61 batalionie lekkiej piechoty, a szesnastodniowe szkolenie odbędą na poligonie w Wędrzynie. 9 grudnia złożą uroczystą przysięgę wojskową w Warszawie.

Ostatnie w tym roku szkolenie kandydatów do służby w 6 Mazowieckiej Brygadzie Obrony Terytorialnej rozpoczęło się w sobotę 24 listopada. Ochotnicy to osoby bez przeszkolenia wojskowego. Pierwszego dnia zostali umundurowani oraz przeszli test sprawnościowy- pompki, brzuszki oraz bieg na 3 kilometry. Każdy z nich miał okazję dokonać szczegółowego pomiaru masy ciała na bodyanalizatorze - informuje Aleksandra Wic rzecznik prasowy  6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej

 

Następni żołnierze przejadą na poligon w Wędrzynie, gdzie przez 16 dni poprowadzone zostanie szkolenie przez instruktorów z 61 batalionu lekkiej piechoty z Grójca. W kolejnych dniach ponad stu terytorialsów z południowego Mazowsza poznawać będzie elementy zielonej taktyki, zasady użytkowania broni oraz terenoznawstwa. Każdy przejdzie szczegółowe szkolenie strzeleckie, przy użyciu nowoczesnej broni polskiej produkcji-karabinków MSBS Grot.

 

 

Zwieńczeniem szesnastodniowego szkolenia podstawowego będzie uroczysta przysięga żołnierzy pełniących terytorialną służbę wojskową. Uroczystość odbędzie się 9 grudnia br. w Warszawie, w Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL. Miejsce to jest szczególnie ważne dla żołnierzy 6MBOT ze względu na patrona brygady- rotmistrza Witolda Pileckiego.


Po przysiędze żołnierze służyć będą w grójeckim batalionie. Przez pierwszy rok odbywać będą szkolenie indywidualne, które realizowane jest w trybie rotacyjnym- co najmniej raz w miesiącu. Pełny cykl szkoleń trwa trzy lata, a obejmuje również szkolenie specjalistyczne, a w trzecim roku- szkolenie zgrywające.

 

Wojska Obrony Terytorialnej będą ściśle współdziałać z wojskami operacyjnymi. Misją WOT jest obrona i wspieranie lokalnych społeczności. Do głównych zadań w czasie pokoju będzie należało m.in. przeciwdziałanie i zwalczanie skutkom klęsk żywiołowych. W czasie wojny WOT będzie wspierać wojska operacyjne w strefie bezpośrednich działań bojowych, a poza nią będzie stanowić siłę wiodącą.

 

6 Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej im. rtm. Witolda Pileckiego została powołana w drugim etapie tworzenia Wojsk Obrony Terytorialnej. Jej stałym rejonem odpowiedzialności jest południowe Mazowsze. W skład brygady wchodzą cztery bataliony lekkiej piechoty, dowodzi płk Grzegorz Kaliciak. Dowództwo brygady znajduje się w Warszawie. W skład wchodzą również kompanie – logistyczna, dowodzenia, saperów oraz wsparcia i pluton medyczny.

Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

Kronika
Zobacz więcej
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Policzna
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Gmina Zwoleń
Zobacz więcej
Powiat Zwoleń
Zobacz więcej
OGŁOSZENIA PREMIUM
WSZYSTKIE +
NOWOŚCI W WIRTUALNEJ GALERII HANDLOWEJ
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Zwolen24 to niezależne medium elektroniczne w Zwoleniu - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z redakcją:
tel. 501-572-992 - od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 do 16:00 (poza godzinami pracy istnieje możliwość pozostawienia wiadomości SMS lub MMS)
e-mail: redakcja@zwolen24.pl

Kontakt z działem reklamy: reklama@arpass.pl lub 500-304-413
facebook