Dzisiaj jest środa, 24 kwietnia 2019 r., 114 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
III Charytatywny Bieg Mikołajkowy w Hucie koło Lipska organizowany przez zwoleńską Fundację follow Me
Dodał: KamZap, 30-10-2018 12:57, odsłon: 299
Fot. follow Me / Karolina Okoń
Fot. follow Me / Karolina Okoń

Zwoleńska Fundacja follow Me już 8 grudnia współorganizuje III Charytatywny Bieg Mikołajkowy w Hucie koło Lipska. Wydarzenie jest częścią projektu "Terapeutyczny ogród zmysłów", skierowanego na potrzeby podopiecznych Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Hucie.

Zwoleńska Fundacja follow Me już 8 grudnia współorganizuje III Charytatywny Bieg Mikołajkowy w Hucie koło Lipska. Wydarzenie jest częścią projektu "Terapeutyczny ogród zmysłów", skierowanego na potrzeby podopiecznych Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Hucie.

W programie III Charytatywnego Biegu Mikołajkowego w Hucie są również występy artystyczne oraz licytacje prac wychowanków Ośrodka, liczne atrakcje dla dorosłych i dla dzieci, konkursy, w których do wygrania będą wartościowe nagrody. 

Bieg mikołajkowy z atrakcjami

W Biegu Głównym mogą wziąć udział zawodnicy urodzeni przed 2002 rokiem (w dniu zawodów mają ukończone 14 lat) i starsi, którzy posiadają aktualne badania lekarskie. W Biegu dla dzieci mogą wziąć udział zawodnicy w wieku od 3 do 18 lat. Wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkowe medale oraz gorący posiłek i napoje na mecie. 

 

Będzie prowadzona klasyfikacja generalna kobiety oraz mężczyzn. Bilety - cegiełki w cenie 30 złotych od osób dorosłych oraz 10 złotych od młodzieży (dzieci do lat 12 bezpłatnie) można kupić za pośrednictwem strony internetowej: bieghuta.evenea.pl. 

Wsparcie dla ważnego projektu

- Projekt zakłada budowę terapeutycznego ogrodu zmysłów dla dzieci niepełnosprawnych intelektualnie i ruchowo z Ośrodka w Hucie. Dzieci do Ośrodka trafiają z różnych regionów, w tym powiatu lipskiego, zwoleńskiego, ale też Powiatowego Zespołu Placówek Pomocy Dziecku i Rodzinie w Siennie oraz Domu Matki i Dziecka w Jasieńcu Iłżeckim. Naszym celem jest ułatwić Im trudną codzienność oraz sprawić, że w przyszłości będą miały szansę aktywnie uczestniczyć w życiu swojej społeczności, a część z nich będzie mogła żyć samodzielnie i być wartościowymi pracownikami dla lokalnych firm - mówi Iwona Paszkiewicz, prezes zarządu fundacji follow Me. 

Jak podkreśla Iwona Paszkiewicz, dzięki tego rodzaju ogrodom dzieci bawiąc się z wykorzystaniem specjalistycznych huśtawek i innych sprzętów, a także wykonując drobne prace ogrodowe poprawiają swoją sprawność psychoruchową, co pozwoli im w przyszłości lepiej i bardziej samodzielnie radzić sobie w życiu. 

- Korzystając z ogrodu smaku i ścieżek sensorycznych pobudzą i rozwiną zmysły dotyku, zapachu węchu oraz słuchu, lepiej poznają świat i w przyszłości łatwiej się w nim odnajdą pełniąc różne role społeczne, a w specjalnych, zielonych zakątkach będą mogły wyciszyć się i zrelaksować, co jest niezbędne by mogły dobrze funkcjonować w społeczeństwie i by terapia przynosiła efekty - dodaje prezes fundacji follow Me. 

Całkowity koszt projektu to 300 tysięcy złotych. Więcej można przeczytać na stronie internetowej tego projektu pod adresem www.wspieramzserca.pl. Organizatorem Biegu Mikołajkowego jest Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Hucie, a współorganizatorem Fundacja follow Me. 

Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

Kronika
Zobacz więcej
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Policzna
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Gmina Zwoleń
Zobacz więcej
Powiat Zwoleń
Zobacz więcej
OGŁOSZENIA PREMIUM
WSZYSTKIE +
NOWOŚCI W WIRTUALNEJ GALERII HANDLOWEJ
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Zwolen24 to niezależne medium elektroniczne w Zwoleniu - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z redakcją:
tel. 501-572-992 - od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 do 16:00 (poza godzinami pracy istnieje możliwość pozostawienia wiadomości SMS lub MMS)
e-mail: redakcja@zwolen24.pl

Kontakt z działem reklamy: reklama@arpass.pl lub 500-304-413
facebook