Dzisiaj jest piątek, 25 maja 2018 r., 145 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Duży sukces Kacpra Byzdry. Gimnazjalista z Przyłęku zajął piąte miejsce w ogólnopolskim finale Turnieju Wiedzy Pożarniczej
Dodał: , 12-06-2017 12:22, odsłon: 330
Fot. archiwum prywatne
Fot. archiwum prywatne

Finał centralny 40. Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej rozegrano w dniach 2-4 czerwca w Wieliczce. Bardzo dobrze spisał się w nim Kacper Byzdra (na zdjęciu z lewej). Uczeń PG Przyłęk zajął wysokie piąte miejsce.

W finale 40. OTWP "Młodzież zapobiega pożarom" udział wzięli reprezentanci wszystkich szesnastu województw. Rywalizacja prowadzona była w trzech grupach wiekowych. W kategorii gimnazjów wystartował Kacper Byzdra z PG Przyłęk, który z sukcesami przeszedł przez wcześniejsze etapy.

 

Podczas decydującej rozgrywki finaliści musieli na początek sobie poradzić z testem pisemnym. Potem na wszystkich czekały zadania praktyczne polegające na udzieleniu pierwszej pomocy, zawiązaniu profesjonalnego węzła strażackiego na linie i laniu wody z hydronetki do celu. Ścisły finał oznaczał sprawdzian wiedzy i odpowiadanie na pytania przed komisją.

 

Kacper Byzdra z Publicznego Gimnazjum w Przyłęku w silnej stawce zajął bardzo wysokie piąte miejsce. Gimnazjalistę do turnieju przygotowywali nauczyciel Grzegorz Papis oraz Mariusz Grudziński – rzecznik prasowy zwoleńskiej straży pożarnej.

 

W trakcie trzydniowego turnieju uczestnicy zwiedzili Wieliczkę i kopalnię soli. Bawili się też na pikniku strażackim przygotowanym przez Ochotniczą Straż Pożarną w Gdowie. Podczas finału z młodzieżą i opiekunami spotkał się Prezes Zarządu Głównego Związku OSP RP Waldemar Pawlak.

 

 

Kacper Byzdra podczas jednej z konkurencji.

 

 

Finaliści 40. Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Wręczenie nagród odbyło się w kopalni soli w Wieliczce.

 

Skontaktuj się z autorem tekstu:
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

Kronika
Zobacz więcej
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Gózd
Zobacz więcej
Gmina Policzna
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Gmina Zwoleń
Zobacz więcej
Powiat Zwoleń
Zobacz więcej
OGŁOSZENIA PREMIUM
WSZYSTKIE +
DAM PRACĘ - POSZUKUJEMY FRYZJERA
DAM PRACĘ - POSZUKUJEMY FRYZJERA
Salon fryzjerski poszukuje do pracy fryzjera/kę w Kozienicach. Więcej informacji pod numerem telefonu 692-343-591. Zapraszamy
NOWOŚCI W WIRTUALNEJ GALERII HANDLOWEJ
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Zwolen24 to niezależne medium elektroniczne w Zwoleniu - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z redakcją:
tel. 501-572-992 - od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 do 16:00 (poza godzinami pracy istnieje możliwość pozostawienia wiadomości SMS lub MMS)
e-mail: redakcja@zwolen24.pl

Kontakt z działem reklamy: reklama@arpass.pl lub 500-304-413
facebook