Dzisiaj jest niedziela, 26 stycznia 2020 r., 26 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Arpass baner TOP
Dni Sycyny na ludowo!
Dodał: M_Celi, 18-06-2013 11:14, odsłon: 3709

 

 

Największą atrakcją XIV Dni Sycyny były występy zagranicznych zespołów folklorystycznych, którzy przyjechali do nas z Ukrainy, Białorusi i Serbii, a także dwóch polskich z Nowej Rudy i Bielska Białej. Uczestniczyli oni w Międzynarodowym Festiwalu Tańca „Godel 2013”.

 

 

Festyn w Sycynie zapoczątkował obchody związane z Dniami Jana Kochanowskiego. Jak, co roku pierwszym punktem w programie był bieg przełajowy, w którym biorą udział uczniowie szkół z całego powiatu.

 

Przed oficjalnym otwarciem na scenie występowały dzieci z Publicznej Szkoły Podstawowej, które przygotowały bardzo barwny program artystyczny.

 

Otwarcia imprezy dokonał prof. Henryk Bednarczyk – Prezes Stowarzyszenia Oświatowego „Sycyna” oraz Waldemar Urbański, który przywitał i zaprosił na scenę wszystkich zaproszonych gości.

 

Niedzielny festyn był też okazją do nagrodzenia najlepszych uczniów, którym przyznano stypendia oświatowe, a także wręczono wyróżniającej się młodzieży z powiatu zwoleńskiego Nagrody Starosty. Wśród nagrodzonych nie mogło zabraknąć drużyny piłkarzy ręcznych z Publicznego Gimnazjum w Zwoleniu, którzy zdobyli srebrny medal w XV Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej. Orlęta w ostatecznym rozrachunku są na zaszczytnym, ósmym miejscu w Polsce.

 

Zanim na scenie pojawili się zagraniczni goście, zaprezentował się wszystkim miejscowy chór „Sycyna”, a następnie w ramach V Spotkań Ludowych Kultur Europejskich mogliśmy podziwiać zagraniczne i polskie talenty folklorystyczne. Artyści zachęcili do zabawy niemal całą publiczność, która z uśmiechem na twarzy oglądała ich występy.

 

Na zakończenie wystąpił zespól SAYRON ze Zwolenia, przy muzyce którego trwała zabawa plenerowa. Uczestnicy tańczyli w takt najpopularniejszych przebojów.

 

Ci, którzy zgłodnieli mogli liczyć na wiele pyszności. Były kiełbaski z grilla, pieczone mięsko, no i oczywiście zimne piwko. Organizatorzy zadbali też o najmłodszych uczestników, dla których była wata cukrowa, obarzanki i lody. Dzieci mogły również poskakać na trampolinach i pokręcić się na karuzeli.

Skontaktuj się z autorem tekstu: M_Celi
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

Kronika
Zobacz więcej
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Policzna
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Gmina Zwoleń
Zobacz więcej
Powiat Zwoleń
Zobacz więcej
OGŁOSZENIA PREMIUM
WSZYSTKIE +
NOWOŚCI W WIRTUALNEJ GALERII HANDLOWEJ
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Zwolen24 to niezależne medium elektroniczne w Zwoleniu - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z redakcją:
tel. 501-572-992 - od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 do 16:00 (poza godzinami pracy istnieje możliwość pozostawienia wiadomości SMS lub MMS)
e-mail: redakcja@zwolen24.pl

Kontakt z działem reklamy: reklama@arpass.pl lub 500-304-413
facebook